Trenér Karel Večeřa dal opět šanci všem hráčům kádru, a na hřišti se tak neobjevil pouze gólman Petr Vašek a rekonvalescenti Martin Lukeš a Petr Tomašák.

Baník měl v prvním poločase herně navrch, ale proti houževnatému soupeři se nedokázal prosadit. Na užším hřišti šel do vedení předposlední celek ukrajinské ligy, když se z třiceti metrů trefil Kretov. Hned vzápětí mohl z tresného kopu vyrovnat Otepka, ale mířil jen do tyče. Ještě do přestávky měl ostravský tým dvě dobré šance, ale Magera ani Svěrkoš se neprosadili. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, kdy Baník diktoval tempo hry, měl územní převahu, ale nedařilo se mu v zakončení. V 59. minutě inkasoval ostravský gólman Buček podruhé, když ho překonal Kirilov. Kouč Večeřa pak dal šanci všem hráčům kádru, což ale neznamenalo, že by Baník neměl šance na zvrat.

Další velké příležitosti zahodili Zeher a Varadi. Recept našel až v 80. minutě Vrťo, který se prosadil dorážkou po standardní situaci. „Škoda prvního poločasu, kdy jsme měli navrch, ale z jediné střely na branku inkasovali. Byl to klasický zápas s podobným soupeřem plný kontaktů, sporných verdiktů rozhodčího, ale i tak jsme to měli zvládnout lépe. Měli jsme hru zjednodušit. Chybělo i více koncentrace,“ hodnotil utkání Večeřa.

Další přípravné utkání sehraje Baník v pátek 25. ledna proti SC Tavria Simferopol.

Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka – FC Baník Ostrava 2:1 (1:0). Branky: 21. Kretov, 59. Kirilov - 80. Vrťo. Rozhodčí: Kreclin (Bělorusko).

Baník: Buček – Řezník, Bystroň, (60. Cigánek), Neuwirth (46. Pavlík), Čoupek (65. Križan) – Rajtoral, Marek (46. Metelka, 65. Ricka), Otepka (60. Ficek), Tchuř (46. Mičola) – Svěrkoš (65. Vrťo), Magera (46. Zeher). .