„Ale některé ruské nebo ukrajinské celky jsou na tom o hodně hůře, vždyť tady jsou měsíc v kuse. Je to na každém soustředění stejné, vydržet se to určitě dá,“ říká obránce Baníku David Bystroň. Denní režim si je hodně podobný, protože i v Turecku ostravský celek trénuje dvoufázově. „Hodně ale také spíme, relaxujeme. Jsme tu ale kvůli tréninku, takže dobře víme, že tato dřina je pro jarní část ligy potřebná,“ poznamenal Bystroň.

Volné chvíle mezi tréninky zahání každý hráč po svém. I v Baníku jasně vítězí hra na playstationu, který je na každém pokoji. Právě David Bystroň s Alešem Neuwirthem hrají nejnovější verzi fotbalu. „Cítím se už jako Kamerunec, hrajeme světový šampionát a vypadá to na postup do finále,“ usmál se Neuwirth.

K dalším vášnivým hráčům patří také Adam Varadi, František Rajtoral, nebo Petr Tomašák s Radimem Řezníkem. V kurzu je sledování filmů, které si hráči mezi sebou půjčují. Mezi fotbalisty se ale hodně mluví také o Australian Open, kde měl už od minulého týdne každý hráč svého favorita. Jako největší tenisový odborník se nakonec ukázal kapitán celku Tomáš Marek, který k údivu svých spoluhráčů tipoval na postup do finále Francouze Tsongu. „Dokonce tam proběhla i nějaká sázka, kterou Tomáš vyhrál,“ uznale pokyvoval hlavou záložník František Rajtoral. Toho čekalo v sobotu po dopoledním tréninku koupání v moři, protože prohrál na tréninku tradiční bago. Jeho skok do ledové vody, která neměla více než 15 stupňů Celsia, sledovala i hrstka dobře se bavících spoluhráčů. „Jo, prohrát bago se nevyplácí,“ shodovali se fotbalisté.

I tato příhoda ale jasně dokumentovala, že v týmu Baníku panuje i v Antalyi dobrá nálada, a podobné vtípky jsou na každodenním programu. Hodně rušno a veselo bývá také před večeří v hrací herně hotelu Kremlin Palace, kde se pro změnu válčí ve stolním fotbale, billiardu, kulečníku nebo v hodech na basketbalový koš. Právě v této disciplíně zatím drží rekord Václav Svěrkoš, který zaznamenal úctyhodných 136 bodů.

„Něco jsem okoukal během dovolené v Torontu, kde jsem se byl podívat i na zápas NBA,“ usmál se Svěrkoš. Na soustředění v Turecku zažívá velkou premiéru i hra pokeru. V nefalšované kasino se změnil pokoj Petra Cigánka, který si s sebou do Turecka vzal hrací plátno i žetony. K vášnivým hráčům patří například Tomáš Mičola, Petr Pavlík, ale přidali se už také kapitán Tomáš Marek nebo Petr Čoupek. „O velké částky se ale rozhodně nehraje, spíše jde o zábavu. Z výhry má ale každý radost, to zase jo,“ ujišťuje Pavlík.

Jak spí na pokojích?

Buček – Zeher, Magera – Cigánek, Čoupek – Marek, Tomašák – Řezník, Bystroň – Neuwirth, Svěrkoš – Lukeš, Metelka – Vašek, Varadi – Rajtoral, Otepka – Tchuř, Križan – Vrťo, Mičola – Pavlík, Ricka- Ficek.