„Utkání musím hodnotit pozitivně, klady totiž převažují,“ začal shodnocením utkání Večeřa. Mrzel jej jen výsledek. „Ale už vprvním poločase jsme sehráli několik kvalitních akcí, kterých chybělo jen lepší zakončení,“ narážel na hlavičku Mičoly z5.minuty idorážku Svěrkoše opatnáct minut později. Mladý tým Baníku, za který ze základní sestavy nastoupili pouze Svěrkoš sŘezníkem, držel shbitými Korejci krok a inkasoval až po chybě vobraně ve 27.minutě.

Baník měl více ze hry ipo přestávce, kdy měl několik šancí vyrovnat, ale Varadi, Ficek ani střídající Zeher se neprosadili. „Zatím nám to tam nepadá, což se ale určitě zlomí. Jsem spokojený, že se do šancí dostáváme a kluci už začínají vstřebávat věci, kterým se věnujeme vtréninku. Dostávali jsme se do šancí díky presinku na soupeřově polovině,“ poznamenal Večeřa. Pochválil všechny mladé hráče. „Ukázali, že jsou tady snáma oprávněně a moc mě svým výkonem potěšili. Naše hra nebyla bez chyb, ale to je vtéto fázi přípravy běžné. Ido tohoto utkání jsme naskočili zplné přípravy po dopoledním tréninku,“ připomněl Večeřa.

Tradičně bojovný výkon podal vútoku Adam Varadi, který svedl srychlými Korejci desítky tvrdých osobních soubojů. „Byl to hodně nepříjemný soupeř, se kterým se doma asi nestřetnete. Hráli technicky, dávali rychle míč od nohy, což nám dělalo trošku problémy. Bylo to vidět uprvního gólu,“ poznamenal Varadi. Litoval zahozených šancí svého týmu. „Měli jsme dost šancí, ale bohužel nám to tam nespadlo. Sblížícím se koncem utkání jsme začali propadávat ve středu hřiště, což vyplývalo ztoho, že jsme chtěli za každou cenu vyrovnat,“ řekl Varadi. Patřil khráčům širšího kádru, kteří rozhodně nezklamali. Iproto ho porážka asi hodně mrzela. „Osobně mě to štve moc. Dneska jsme dostali šanci a mohli se ukázat. Nehráli jsme špatně, ale nevyhráli jsme. Každá porážka je vsituaci náhradníka nepříjemná. Proto mě to mrzí. Dobře vím, jak těžké je se probojovat do základní sestavy,“ připustil Varadi.

Vposledním utkání herního soustředění nastoupí Baník ve středu proti Dinamu Tbilisi, které vede český kouč Dušan Uhrin starší.

FC Baník Ostrava– Chunnam Dragons 0:1 (0:1). Branka: 27.Victor Simöes. Rozhodčí: HakanDogan.

Baník: Buček– Řezník, Pavlík, Cigánek, Križan– Metelka, Ficek, Ricka, Mičola– Svěrkoš (46. Zeher), Varadi.