Baníku patří vtabulce čtvrtá příčka a na Bazalech dobře vědí, že vkonečném účtování budou rozhodovat maličkosti. „Opoháry bude podle mě bojovat pět klubů. Já se tady nechci pouštět do nějakých předpovědí, protože je moc nemám rád, bývá to ošidné. Cíl jsme oznámili vlétě a za ním si taky stojíme,“ potvrdil Lička to, že Baník by rád po dvou letech nakoukl do Evropy. „Každá mezinárodní zkušenost je pro náš tým hodně prospěšná.“

Kádr je podle Ličky stabilizovaný. „Na jaře čekám od týmu hlavně posun vmentální síle. Nepochybuji otom, že kluci fotbalu dávají vše a udělají pro úspěch maximum. Nyní si přeji, aby na hřišti byli ještě odolnější než na podzim,“ pokračovalLička.

Ikdyž Baník vzimě nikdo neposílil, už nyní je jisté, že by ostravský celek měl být silnější. „Obránce Aleš Neuwirth je jeden zaspirantů na místo vzákladní sestavě,“ uvedl Lička. Další marodi (Tomašák, Lukeš, Bolf) dělají vrehabilitaci velké pokroky. „Petr Tomašák bude hrát vsobotním utkání týmu U21 proti Třinci,“ pokračovalLička.

Smužstvem už trénuje iMartin Lukeš, jehož návrat by se dal očekávat stejně jako vpřípadě Reného Bolfa vřádech týdnů. Iproto je jasné, že Baník by měl být na jaře silnější. Jediné, co by ho mohlo přibrzdit, jsou případné zdravotní problémy klíčových hráčů. Také během zimní přípravy si jich užil ostravský celek dost. „Voptimální sestavě jsme moc zápasu neodehráli, pořád se vní točili jiní hráči,“ připustil kapitán týmu Tomáš Marek. „Musíme ale věřit, že to zvládneme. Záležet bude na každém hráči, jak ksamotným zápasům přistoupíme,“ poznamenalMarek.

Útočník Václav Svěrkoš sním souhlasil. „Co bylo vpřípravě, je zapomenuto, začíná liga,“ podotkl Svěrkoš, kterého rovněž na konci přípravy sužovaly zdravotní problémy. „Měl jsem potíže se svalem, už je to ale vpořádku. Trénuji naplno, na ligu jsem stejně jako ostatní kluci ztýmu dobře připravený,“ podotkl Svěrkoš. Obdobně na tom jsou iDavid Bystroň a Tomáš Marek, kteří měli rovněž zdravotní problémy.