„Je to rozhodně největší zimní posila. Oslovili jsme ho už dávno, ale on se snažil najít si angažmá v zahraničí. Byl na testech v Belgii, kde uspěl, ale kluby se nedohodly. A tak jsme se domluvili, že nám na jaře pomůže,“ řekl k příchodu třiadvacetiletého hráče sportovní manažer klubu Lubomír Vlk.

Spolu s ním přišel ze Sigmy i obránce Tomáš Hrdlovič, který podzim trávil v třetiligové rezervě. „I toho jsme sledovali dlouho a v momentě, kdy se nám zranil Kroker, je to ideální alternativa na tento post,“ uvedl Vlk.

Druholigový tým i tentokrát sází na hostování. „Zatím to jinak nejde. Ale s příchodem nového majitele chceme celou politiku změnit a získávat hráče především na přestup. Nelze přece každý půlrok měnit kádr. S novým majitelem jsme o plánech hodně mluvili, a jednoznačně by měly klub povznést. Ale nechci mluvit za něj, svou vizi představí na tiskové konferenci před sezonou,“ poznamenal sportovní manažer Vítkovic.

Pro jaro to ale ještě neplatí. Tým opustila celá řádka hráčů a jaro odehraje spousta nováčků. „Odešli ti, kterým končilo hostováni, a ti, co se neprosadili. Jmenovitě jde o Palečka, Knappa, Baláže, Noska a Kříže. Pro jaro jsme naopak získali Dobeše a Křivu ze Zlína, z Českých Budějovic dobře se jevícího beka Švehlu, dva hráče z Olomouce a talentované brankáře Klepka s Krausem. A dále jednáme o příchodu dalšího hráče,“ popsal změny v kádru Vlk, který je přesvědčen, že kádr je kvalitní. „Pokud nám vydrží zdraví, neměl by to být problém. Už na podzim mělo mužstvo značný potenciál, který nedokázalo naplnit. Teď je podle mě ještě o dost kvalitnější.“