Trenér Karel Večeřa měl vposledních dnech problémy se složením obrany. „Je to takový jediný mráček na kvalitní zimní přípravě. Bystroň, Svěrkoš a Marek by snad měli být vpořádku, ale vedle dlouhodobých marodů Lukeše, Bolfa a Tomašáka ještě scházejí skolenem laborující Tchuř a Metelka, který má zlomený článek prstu na noze,“ uvedl kouč Baníku Karel Večeřa.

Osestavě má podle všeho jasno, jediný otazník visí vútoku, kde se rozhoduje mezi nasazením Zehera a Svěrkoše. „Chceme do jarní části ligy vstoupit úspěšně, očekávám vkaždém případě dobré utkání,“ poznamenal Večeřa.

Vzpomenul iposlední zápas, ve kterém Baník vyhrál 3:1. „Liberec nám to ale dvěma zbytečnými vyloučeními hodně usnadnil. Myslím, že se ztoho soupeř vprůběhu podzimu poučil a něco podobného se opakovat nebude,“ poznamenal Večeřa. Potvrdil, že vtýmu panuje bojovná nálada. „Je znát, že se kluci na ligu těší. Nedivím se jim. Teď jenom potřebujeme chytit začátek jara a navázat na to, kde jsme vMostě končili. Pořád budu tvrdit, že nejvíc nebezpeční jsme sami sobě. Tak uvidíme,“ dodal Večeřa.

FC Slovan Liberec– FC Baník Ostrava

Dnes, 17.15hodin (ČT 2)

Pravděpodobné sestavy

Liberec: Zlámal– Šinglár, Bejbl, Holeňák, Liška– Papoušek, Dort, Bílek, Dočkal– Nezmar, Radzinevičius.

Baník: Vašek– Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek– Rajtoral, Otepka, Marek, Mičola– Zeher, Magera.

Nejlepší střelci obou týmů

Liberec: Nezmar 4, Blažek (x) 3, Bílek 2, Dort, Papoušek a Dohnálek po1.

Baník: Zeher 5, Svěrkoš a Magera po 4, Bystroň 3, Metelka a Mičola po2.

Karetní tresty a hrozby

Liberec: nikdo.

Baník: Bystroň, Magera, Marek a Tchuř (3 ŽK).

Vnejvyšší soutěži má zatím jasně lepší bilanci Liberec. Z29utkání vyhrál 13, osmkrát se radoval Baník a stejný počet duelů neměl vítěze. Tři roky Baník nedal vLiberci gól a nebodoval. Naposledy se Slovan doma musel sklonit vsezóně 2003/2004, kdy výhra 2:0 rovněž vprvním zápase jara nasměrovala Baník za titulem.