Těžký moment ho potkal v 80. minutě, kdy ho z přímého kopu z více než dvaceti metrů překonal domácí Petr Papoušek. „Balón přede mnou udělal myšku, asi s tím nešlo nic víc udělat. Nevymlouvám se, míč jsem po celou dobu vidět ale prostě to před bránou zaplavalo,“ vykládal po zápase Vašek. Vinu za obdržený gól bral na sebe. „Měl jsem míč vyrazit,“ podotkl Vašek.

Zaskočil ho neposedný míč Adidas, který gólmany zlobil i na nedávném africkém šampionátu. „Já jsem je viděl poprvé a pro gólmany jsou fakt špičkové,“ řekl s ironií v hlase Vašek. „Z dálky nebo střední vzdálenosti se to hrozně špatně chytá,“ připustil Vašek.

Za šťastný označil gól i jeho autor Petr Papoušek. „Balon před brankářem trochu zaplaval,“ vysvětlil Papoušek. Brankáře Vaška se zastal i spoluhráč Václav Svěrkoš. „Papoušek to trefil výborně. Stál jsem ve zdi a dobře jsem to viděl. Míč ve vzduchu zaplaval. To se strašně špatně chytá,“ poznamenal Svěrkoš a jedním dechem dodal: „Péťa Vašek nás držel celý podzim parádními zákroky, hlavně díky němu jsme tam, kde jsme. I takové góly prostě padají,“ řekl Svěrkoš.

Právě on hned vzápětí vyrovnal, a udělal tak velkou radost nejen Vaškovi, ale také početné skupině ostravských fanoušků v hledišti. „Musím za to klukům poděkovat, protože inkasovaný gól padá na můj vrub. Prohrát v Liberci takovým gólem by mě hodně mrzelo,“ přiznal Vašek, kterému po vyrovnání spadl obrovský kámen ze srdce. „Když to Venca trefil, tak jsem si říkal, že už nesmím dostat gól, i kdybych měl na hřišti umřít. Jinak to pro mě zápas moc těžký nebyl, přišlo tam pár střel, pár centrů. A zima? Byli jsme natření emulzí tak, že ani nevadila,“ usmál se Vašek.