Na umění Marka Heinze, nejlepšího střelce ligy v památné mistrovské sezoně, v pondělí 18. února navázal Václav Svěrkoš. „Dva body jsme ale zase ztratili,“ řekl po zápase Svěrkoš. Svou pátou trefu v sezoně věnoval čerstvě narozené dceři Nině a přítelkyni Janě. „Ta branka patří jim, jsou to moje zlatíčka,“ vyznal se šťastný otec.

Můžete gólovou situaci popsat?

Dostal jsem výborný míč za obranu od Lukáše Magery. Míč jsem si sklepnul a vystřelil. Byl jsem už ve skluzu, takže jsem hlavně chtěl trefit bránu. Bylo tam určitě i štěstí.

Dostal jste se na hřiště až v průběhu druhého poločasu. Co bylo příčinou?

Nevím, těžko říct. Trenér zvolil základní sestavu beze mě, jeho rozhodnutí jsem respektoval. Byl jsem připravený hrát od začátku, trošku mě to mrzelo… Znovu říkám, respektuji to, důležité je, že jsme udělali bod. S trenérem žádný problém nemám.

Měl jste větší motivaci skórovat, když jste se na hřiště dostal až v průběhu utkání?

Já chci v každém utkání vstřelit branku a stejné to bylo i v Liberci. Jestli byl záměr trenéra takový, že mě tam dá v průběhu, a já se budu více snažit, je možné. To já ale fakt nevím. Podle mě hraji pořád stejně. Jsem ale samozřejmě rád, že mi to tam spadlo. Jsem útočník a vím, že góly dávat musím.

Myslíte si, že vám branka pomůže do základní sestavy?

Těžko říct, já věřím, že hlavně uděláme doma se Zlínem tři body. Na tom mi záleží nejvíce. O tom, kdo bude na hřišti, rozhodne zase trenér. My jsme hráči a musíme celý týden ukazovat, že si základ zasloužíme. Já věřím, že v sobotu zase gólem nebo asistencí týmu pomůžu k bodům.

Bylo těžké přijít na trávník v průběhu zápasu, přece jen byla velká zima.

V takovém počasí to je vždycky složité, ale o přestávce jsme se intenzivně rozcvičovali. Překvapilo mě, že byl terén perfektní. V Liberci jsou v tomto ohledu asi nejlepší podmínky v lize.

S remízou moc spokojený nejste…

Podle mě jsme tady zase dva body ztratili. Lukáš Magera trefil tyčku, šanci měl i Franta Rajtoral. Navíc jsme nedotáhli řadu nadějných brejkových situací. Při trošce štěstí jsme si mohli odvézt tři body.