Strašily je vzpomínky na jarní domácí premiéry z minulých let, které se často hrály na těžkém terénu i za mrazivého počasí.

Na Baník se ale po letech usmálo štěstí, protože sobotní předpověď meteorologů vypadá na konec února přímo fotbalově: polojasno a teploty mezi devíti až dvanácti stupni Celsia. „Proti Liberci to bude hodně příjemná změna,“ otřepe se při vzpomínce útočník Baníku Václav Svěrkoš. „My to ale moc neřešíme, musíme makat za každého počasí. Dobré to je hlavně pro fanoušky. Snad nás přijdou proti Zlínu povzbudit,“ říká za celou ostravskou kabinu Svěrkoš.

Jisté v každém případě také je, že sobotní utkání Baníku se Zlínem slibuje hodně zajímavou bitvu. Hosty v zimě posílil třeba útočník Milan Pacanda, navíc v týmu působí v Ostravě stále tolik populární Libor Žůrek. „Zápasy proti Baníku jsou pro mě vždycky výjimečné,“ vykládal už po podzimním utkání (2:2) ve Zlíně, kam Baník přijelo povzbudit neuvěřitelných 3500 fanoušků. V Ostravě si všichni přejí, aby podobná atmosféra panovala i v sobotu na Bazalech.