Ve znamení změn se nesla zimní přestávka v kabině fotbalistů Polanky. Jejich lavičku totiž opustil trenér Vladimír Brandštetter.

„Skončil jsem po vzájemné domluvě. Přiměly mě k tomu výsledky. Vedení Polanky mi sice nabídlo post asistenta, ale já to odmítl,“ komentoval svůj odchod Brandštetter.

Novým koučem ostravského týmu, který hraje I.B třídu, se stal Lubomír Adler. Ten ještě nedávno působil ve Městě Albrechticích. „V Albrechticích se začaly kupit neshody. Jednoduše jsem se s vedením nedohodl na tom, jak tým vést, a proto jsem odešel. Do Polanky mě přivedl brankář Řehulka, její představitelé mi nabídli místo a já jsem neměl důvod ho odmítnout.“

V Polance se tak přes zimu úporně pracovalo a kromě změny na trenérském postu došlo i k posílení a obměně hráčského kádru. „Společně se mnou odešlo z Albrechtic i jádro týmu, několik kluků šlo za mnou i tady. Kromě Řehulky přišli také Cviertna s Bačou. Útok zkvalitní Horník s Bartošem, a to nejsou jediní noví hráči,“ upozornil Adler.

Do jarní části tak polanečtí fotbalisté vstupují s jasným cílem – zachránit se v soutěži. Jenže díky nové sestavě není udržení konečnou vizí. „Záchrana je pro nás povinnost. Nyní ale máme silný tým. Věřím, že v průběhu jara a léta ještě nějací dobří hráči přijdou. Potom bychom v příští sezoně mohli atakovat i čelné pozice, ne-li útočit na postup do I.A třídy,“ prozradil nový trenér.

Do začátku jara však zbývá ještě dost času a příprava na druhou půlku soutěže je stále v plném proudu. Adler si však její průběh pochvaluje. „Zatím jsme spokojeni. Hráči naplno trénují a je na nich vidět odhodlání. Tvrdě makají jak posily, tak ti v Polance už známí fotbalisté. Pořád ještě musíme doladit defenzivu, ale mužstvo je na dobré cestě.“ „Nyní trénujeme třikrát týdně. K tomu se účastníme turnaje ve Vřesině, v březnu jedeme na soustředění. Máme toho hodně, ale jsem přesvědčen, že se to na výkonu mančaftu projeví,“ poznamenal Adler.

Podle něj ale fyzická kondice není tím nejdůležitějším faktorem, který v současnosti ovlivňuje výkon polaneckého mužstva.

„Musíme hlavně hodně zlepšit sebevědomí našich hráčů. Proto jsem rád, že se nám daří ve Vřesině. Například taková porážka Heřmanic, které chtějí postoupit, našim hráčům určitě prospěje i po té psychické stránce. A ta může být rozhodující,“ zakončil.

Zdeněk Janiurek ml.