Tým trenéra Karla Večeři ale půjde do zápasu sjasným cílem. „Bereme jen tři body,“ vyhlásil záložník Rudolf Otepka. „Na těžkém terénu by bylo ideální, kdyby se nám podařilo zápas rychle rozhodnout,“ poznamenal Otepka.

Stejné přání má určitě ikouč Večeřa. „Pokud navážeme na druhou půli duelu zLiberce, pak jsme proti Zlínu schopni uspět,“ podotkl ostravský kouč, který měl už vtýdnu dobře prostudován záznam utkání Tescomy se Spartou. „Na zmrzlém hřišti se Sparta lépe pohybovala. Zlín bude nepříjemný tím, čím vždycky. Díky dvěma bidlům mají nepříjemné standardní situace, navíc Pacanda, Žůrek, Vyskočil, Malár, Kraus, Musil představují velkou sílu vbrejcích. Musíme být obezřetní,“ varovalkouč.

Jeho svěřenci navíc mají potíže. Kdispozici nejsou dlouhodobě Lukeš, Bolf a Tomašák, knim přibyl ještě Metelka (zlomený prst na noze). Trénovat už začal Tchuř, jenže řádku dalších trápí drobné zdravotní potíže, bolístky a nachlazení. „Nechci to specifikovat. Ale třeba Rajtoral pořád válčí snachlazením, a není sám,“ dodal Večeřa.

Zlín přijede do Ostravy překvapit. „Stále platí, že Baník velmi vyspělý tým. Ojeho kvalitě svědčí skutečnost, že Svěrkoš nebyl vzákladní sestavě. Na podzim jsme doma sOstravou odehráli fantastický zápas, který skončil remízou. Rád bych, abychom to zopakovali ina Bazalech,“ dodal kouč Zlína Pavel Hoftych.

Pravděpodobné sestavy

Baník: Vašek– Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek– Rajtoral, Otepka, Marek, Mičola– Svěrkoš, Magera.

Zlín: Baránek– Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner– Musil, Vrtělka, Kraus, Malár– Žůrek, Pacanda.

Nejlepší střelci

Baník: Svěrkoš a Zeher po 5, Magera 4, Bystroň 3, Metelka a Mičola po 2,Tchuř.

Zlín: Žůrek 5, Zbožínek 4, Vyskočil 2, Malár, Zúbek

Karetní tresty a hrozby

Baník: Bystroň, Magera, Marek, Tchuř a Čoupek (3 ŽK).

Zlín: Šmahaj– STOP (4 ŽK), Kroča, Žůrek, Kraus a Vyskočil (3ŽK)

Bilance

Zatímco vPoháru ČMFS to Baníku se Zlínem nejde, vlize to je naopak. Ze sedmnácti duelů jich vyhrál Baník 6, desetkrát se mužstva rozešla smírně a jen jednou se radovala Tescoma. Naposledy bodoval Zlín na Bazalech na jaře 2003 (2:2).