Obránce ostravského Baníku René Bolf se podle očekávání vešel do osmnáctičlenné nominace trenéra Karla Večeři a nechyběl tak v autokaru, který v sobotu krátce po poledni nabral směr Plzeň. Atraktivní utkání 19. kola fotbalové ligy (Plzeň – Baník) je na programu v neděli od 15 hodin na západu Čech.

O tom, zda se Bol objeví v základní sestavě ale nechce nikdo z Ostravských ani spekulovat. Kouč Karel Večeřa už v týdnu ale právě Bolfův odjezd do Plzně avizoval. „Myslím si, že v nominaci bude. Více vám ale neřeknu, od spekulací jste tady vy novináři,“ usmál se Večeřa, jehož počínání se dá už kvůli důležitostí utkání chápat. „Čeká nás v každém případě důležitý a těžký zápas, ve kterém budeme chtít uspět,“ poznamenal večeřa souboji, ve kterém půjde o čtvrtou příčku v tabulce. „Jsme připraveni kvůli zraněním a karetním trestům udělat v sestavě několik změn a v jedné variantě počítáme i s Bolfem v sestavě,“ nechal se po pátečním tréninku slyšet Večeřa.

Samotný Bolf, který v minulém týdnu oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, rovněž situaci bere s nadhledem. „Tohle rozhodnutí je na někom jiném, až to přijde, tak to prostě přijde. Lhal bych ale kdybych říkal, že se na hřiště netěším,“ uvedl Bolf.

Bývalý reprezentační obránce se do Baníku vrátil v létě z francouzského Auxerre ale zatím kvůli problémům s kolenem neodehrál ani jeden zápas. Podle všeho čekaní na velký návrat opory mistrovského týmu ze sezony 2003/2004 skončí v neděli v Plzni.