René Bolf je zpátky! A v solidní formě a plné síle. Nevěříte? Měli jste být v neděli 2. březnav Plzni, kde někdejší reprezentační stoper prožil obnovenou premiéru v dresu Baníku, za který nastoupil poprvé od svého letního přestupu z Auxerre. I díky němu ostravský celek vyhrál 4:0, a Bolf si tak mohl vychutnat bouřlivý aplaus fanoušků. „Jsem strašně rád, že to mám za sebou a že jsem k tomu přispěl i výkonem na hřišti. Děkuji týmu, že k zápasu přistoupil s pokorou a zvládl ho fakt skvěle,“ řekl Bolf.

S jeho výkonem byl spokojený i kouč Karel Večeřa. „Renda zapadl do kolektivního výkonu. Na to, že hrál po tak dlouhé době, tak k němu nemám žádné připomínky. Prokázal, že do týmu rozhodně patří,“ poznamenal Večeřa.

René, o vašem startu se spekulovalo celý týden, kdy vám trenér Večeřa řekl, že nastoupíte?

Bylo to ve středu po tréninku, kdy mi řekl, že se mnou počítá. Hrozně mě jeho důvěra potěšila. Chtěl bych poděkovat jemu i jednomu z šéfů klubu Tomáši Peterovi, že mi na podzim v těžkých chvílích věřili a podpořili mě, že to nesmím za žádnou cenu vzdát.

Byl jste nervózní?

Přes rok jsem nehrál, takže jsem trošku nesvůj byl. Šel jsem do toho s pokorou, hodně mi pomohli spoluhráči. Neměl jsem z toho obavy, ale spíše respekt. Ten ale nikdy nikomu neublížil.

Co váš zdravotní stav?

Na něj se mě zeptejte za měsíc, nic mě nebolí, ale nechci nic zakřiknout. Stejné to je i s formou a výkonem. Určitě musím zahrát ještě lépe, byly tam věci, které bych měl řešit jinak.

Doopravdy? Z tribuny jste působil hodně sebevědomě a v pohodě…

Věřím, že půjdu herně nahoru, přeci jen ta dlouhá absence byla na mém výkonu znát. Pár balónů jsem ve druhé půli podběhl. Nejrizikovější asi byla situace za stavu 0:0, kdy jsme v útoku trošku propadli, a Sylvestre se řítil do naší rozhozené obrany, ale nic z toho nebylo. Znovu říkám, určitě mám, co zlepšovat.

Nakonec vaše obnovená premiéra mohla dopadnout ještě lépe, když jste mohl po roku hlavou i skórovat.

To už by bylo moc, kdybych ještě dal góla (smích). Já jsem fakt moc rád, že jsme vyhráli a vezeme domů tři body. Když budeme venku vyhrávat a doma to potvrzovat, bude to skvělé a budu moc spokojený.

Dají se slovy popsat vaše současné pocity?

Mám radost, ale to je tak všechno, v oblacích, jak se říká nelítám. Po prvním zápase nechci dělat závěry a něco dlouze hodnotit. Musím pokračovat s pokorou, hodně trénovat. Cítím na sobě a vím, že můžu hrát lépe. To je pro mě důležité. Dám do toho ale všechno, to můžu slíbit. Tenhle zápas jsem potřeboval, protože to čekání bylo fakt dlouhé. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Znovu ale říkám, že na nějaké hodnocení je čas.

Vaší obnovené premiéry se nemohli dočkat ani fanoušci, kteří vaše jméno vyvolávali před i po zápase.

Je to strašně příjemné. Hlavně při vítězné děkovačce u kotle, to člověka pohladí na duši. Je to pro každého fotbalistu nekrásnější odměna. Jsem rád, že na mě nezapomněli a věřili, že se na hřiště vrátím. Fakt jim za to hodně děkuji.