„Bohužel opět hrajeme jen o záchranu. Ale jsem přesvědčen, že jsme přes zimu posílili. Odešli v podstatě jen dva hráči, kteří hrávali v základní sestavě - Knapp a Baláž. A na hostování přišli fotbalisté z prvoligových klubů, takže si myslím, že kádr je kvalitnější. Ale uvidíme až v zápasech. O záchranu se bude bít hned několik týmů a já věřím, že po třicátém kole nebudeme na sestupových příčkách my,“ řekl k jarním cílům trenér Vítkovic Alois Grussmann.

Stejně jako každého půl roku se mužstvo totálně obměnilo. Kádr opustilo osm fotbalistů a stejný počet přišel. Navíc všechny posily jsou ve Vítkovicích jen na hostování. „Je pravda, že v posledních letech jsme šli cestou hostovaček. A to pro tým není nejlepší. Nemůžeme tím pádem vytvořit osu kádru, ale to bychom od léta chtěli změnit. Teď v zimě jsme to ještě nestihli,“ uvedl sportovní manažer klubu Lubomír Vlk.

Tým chce na jaře stavět na bojovnosti a nadějném mládí. Vždyť průměrný věk hráčů je jen něco přes dvaadvacet let. „Máme sice mladé mužstvo, ale myslím, že v něm jsou perspektivní hráči. Například brankář Vaclík. Ačkoli je věkem ještě dorostenec, dostal už na podzim příležitost a svými výkony se dostal do reprezentace. Má předpoklady stát se velkým gólmanem a chceme na něm stavět,“ dodal ke kádru Grussmann.

Na jaře došlo ještě k jedné změně. Na podzim se domácí zápasy hrály v neděli, pro jaro se mužstvo vrátilo k pátečnímu termínu se startem zápasů v 16.30 hodin.