O jeho dvou výstavních gólech i nahrávce Rajtoralovi, který střílel do prázdné branky, se bude mluvit ještě dlouho. Svěrkoš byl v zápase doslova k neudržení. První dvě velké šance přitom neproměnil. Zvláště ta z 12. minuty, kdy si v pokutovém území efektně patičkou zbavil obránce a následně mířil jen do tyče, potěšila i ty nejnáročnější fotbalové fanoušky. „Pak jsem měl ještě jednu šanci po rohovém kopu, ale mířil jsem nad branku. Už jsem si v duchu říkal, že to snad není možné, že branku nedám,“ přiznal po zápase Svěrkoš, který se dočkal v 36. minutě.

Ostravský fotbalista ukázal, jak se má chovat chladnokrevný střelec. V pokutovém území se po centru Otepky otočil s míčem a levačkou vsítil svou osmou branku v sezoně. „Tenhle gól nás uklidnil, pro vývoj utkání byl hodně důležitý,“ mínil Svěrkoš a měl pravdu. Ve druhém poločase sice hosté trošku ožili, ale Vašek byl prakticky bez práce. To se rozhodně nedalo říct o obraně hostí, která byla pod stálým tlakem.

V 62. minutě vyslal Otepka do brejku Svěrkoše, který vyloženou šanci vyřešil fotbalově: našel ještě lépe postaveného Rajtorala. Ten pak pohodlně střílel do prázdné branky 2:0. „Krásná přihrávka, lépe mi to dát Venca nemohl,“ smál se po zápase Rajtoral, který se prosadil podruhé v sezoně. Svěrkoš své galapředstavení zakončil v 71. minutě, kdy ve sprinterském souboji zesměšnil Morese a svou devátou trefou potřetí rozjásal Bazaly. Výhra Baníku mohla být ještě výraznější, protože do tyče po další krásné akci pálil i Magera. Navíc sudí Franěk přehlédl dvě situace, kdy měl Baník po jasných rukách Žižkovských obránců kopat dva pokutové kopy. „Předvedli jsme odpovědný výkon, kluci šli za výhrou fakt příkladně. Takové zápasy rozhodují individuality a Svěrkoš s Magerou ukázali velkou kvalitu. Ještě jsme tam nějaké dvě až tři šance měli. Teď jde o to, aby si hráči uvědomili, jak takového vítězství dosáhli. Laťku si nasadil hodně vysoko,“ uvedl kouč Baníku Karel Večeřa.

Kouč Žižkova po utkání označil výhru Baníku za zaslouženou. „Věděli jsme o útočné síle Baníku, proto jsme se snažili zavírat vlastní polovinu hřiště, což se nám první poločas dařilo. Ve druhé půli se však potvrdila velká síla, kterou má Baník ve Svěrkošovi s Magerou. Dnešní utkání udělal Svěrkoš, my jsme jednoduše neměli hráče na to, abychom ho ubránili. Jeho individuální kvalita rozhodla," dodal Griga.