„Byl po dlouhé době zase mezi námi a nakonec se dostal i na hřiště. Jsme za to moc rádi. Celý tým jsme hráli i pro něj, snažili jsme se mu to ulehčit. Přál jsem si, ať střídá přímo mě, ale nakonec bylo fajn si s ním zase zahrát,“ vykládal Svěrkoš. Lukeš odehrál proti Žižkovu první zápas po sedmi měsících a na hřiště se dostal v 72. minutě, kdy střídal Otepku.

Svěrkoš přitom věřil, že se právě v sobotu své obnovené premiéry jeho parťák dočká. „Bavili jsme se spolu i před zápasem a Martin byl trošku nervózní. Chtěl, aby přišlo dost lidí, protože se na ten návrat moc těšil. Nakonec byl určitě hodně šťastný, jak všechno proběhlo, lidi skandovali jeho jméno. Takže vyvedený návrat,“ poznamenal Svěrkoš.

Martin Lukeš se nad slovy svého kamaráda jen pousmál. „Nervózní jsem ale nebyl, to si zase dělal Vašek srandu,“ uvedl Lukeš. Fanoušci Baníku se už jistě těší na povedené kousky dvou kamarádů a hlavně skvělých ofenzivních fotbalistů.

Trenér Karel Večeřa má důvod k radosti, protože se mu v úvodu jara konečně vyprázdnila marodka. Po Neuwirthovi, Bolfovi se do hry zapojil i Lukeš. Posledním z party tak zůstává Petr Tomašák, jehož návrat na ligové trávníky se také blíží.