Vítkovice na jaře ještě neprohrály, Třinec ve třech kolech získal šest bodů a odpoutal se z poslední příčky tabulky. V obou táborech tak momentálně vládne pohoda. „Vstup do druhé části soutěže nám vyšel nadmíru dobře. A na mužstvu je to znát. Čeká nás sice těžký soupeř, který taky šlape, ale tým si dodal sebevědomí a věříme, že uspějeme,“ řekl trenér Vítkovic Alois Grussmann.

Jeho protějšek Miroslav Kouřil zůstává opatrnější, i když jeho svěřenci v posledním kole zdolali Slovácko, které vyhlásilo že chce postoupit. „Nálada je dobrá, ale to byla i před zápasem s Jihlavou a tam jsme po neuvěřitelně špatném výkonu prohráli. Vítkovice jsem viděl ve dvou utkáních a je na nich znát velké zlepšení. Budou favority, máme před nimi respekt, ale chceme uspět. Nechci kalkulovat, zda nám bude stačit i bod. Prostě do Ostravy jedeme s tím, abychom nezklamali,“ uvedl třinecký kouč.

Ostravský tým byl na podzim nejhorším mužstvem na soupeřových hřištích, když získal jediný bod. Na jaře se venku představil dvakrát a je zatím stoprocentní. Pravdou je, že porazil Čáslav a Krč, které druhá část soutěže nezastihla v nejlepší formě. „Není to jen o soupeřích. Přes zimu jsme zapracovali na taktice a sebevědomí hráčů a ti teď nedělají vzadu chyby. Nyní jsme schopni porazit kohokoli,“ poznamenal Grussmann, jehož tým v jediném jarním domácím utkání remizoval s Fulnekem. A v tom utkání diváky výkonem rozhodně nenadchl. „Chceme hrát aktivněji a útočněji. Snad tentokrát přeneseme z tréninku do zápasu to, co jsme nacvičovali a potěšíme i diváky,“ dodal trenér Vítkovic.

Zápas začíná na Městském stadionu dnes v 16.30 a každý divák dostane ke vstupence i půllitr piva.