Po dvou kolech by se rádi fotbalisté ostravského Baníku vrátili na vysněné třetí místo v tabulce.

Stačí k tomu „maličkost": vyhrát v neděli 30. března večer v Teplicích! I kouč Karel Večeřa ale tuší, že jeho tým čeká hodně těžké utkání. „Čeká nás další důležitý test. Je třeba navázat na výkon v domácím zápase se Žižkovem. Potěšitelné je, že se po karetním trestu vracejí Bystroň s Mičolou,“ připomněl kouč Baníku. Cíl jeho týmu je jasný. „Chceme uspět. Teplice se sice chytily a poslední televizní vystoupení v Plzni ukázalo, že Severočeši jsou v pohodě. Bude záležet, jak si pohlídáme nebezpečné standardní situace, protože z nich Teplice střílejí góly a vytvářejí si šance. Přesto věřím v sílu našeho týmu,“ dodal Karel Večeřa.

Také Teplice se na utkání těší. „Baníku se daří, dává hodně gólů, hraje útočný pěkný fotbal. Ale to my taky. Věřím, že na tom skončíme nejen v neděli, ale i celkově líp,“ zůstává optimistou obránce Antonín Rosa. Teplický tým po třech porážkách opět našel sílu, což dokládají zasloužené poslední dvě výhry nad Zlínem a v Plzni.

„Jsme rádi, že jsme se zase vrátili do hry o pohárové příčky. Po třech prohrách na nás spadla deka, teď už je hra lepší, cítíme se lépe, jsme sebevědomější,“ dodal Rosa.

Neděle 30. března

20.15 Teplice – Ostrava (ČT4)