Domácí začali hodně aktivně a v osmnácté minutě šli zásluhou Rudolfa Nováka do vedení. Opava se dlouho nemohla vzpamatovat a vítkovického gólmana Vaclíka za první půlhodinu neohrozila. Naopak Vítkovice pokračovaly v aktivní hře a čtyři minuty před přestávkou zvýšil na 2:0 Valášek. Euforie domácím vydržela jen tři minuty, když v závěru snížil Partyš.

„První poločas byl z naší strany hodně špatný. Vítkovice byly důraznější a všude byly o krok dříve. My jsme pod tlakem dělali chyby, a kdybychom nedali gól do šatny, bylo by to s námi asi hodně špatné,“ zlobil se trenér Opavy Jiří Neček. Jeho svěřenci si reputaci napravili po změně stran. Vítkovice zbytečně brzy zalezly před vlastní branku a za pasivitu byly nakonec potrestány. Ve druhé minutě nastavení totiž favoritovi zajistil bod Halaška.

„Jsem neuvěřitelně zklamaný. Je hrozné dostat vyrovnávající branku v nastaveném čase. Podle mě ale rozhodla branka na 2:1, kdybychom ji nedostali soupeř by už nevyrovnal. V závěru jsme se hodně stáhli, i když jsem hráče nabádal, ať se snaží hrát aktivně,“ posteskl si trenér Vítkovic Alois Grussmann, který nebyl s bodem, stejně jako jeho kolega Neček, spokojen.

Vítkovice – Opava 2:2 (2:1) Branky: 18. R. Novák, 41. Valášek – 44. Partyš, 90. ( 2) Halaška. Rozhodčí: Ardeleánu – Handlíř, Douda. ŽK: Pulkert – Pejša, Partyš, Halaška. Diváci: 1560.

Vítkovice: Vaclík – Hrdlovič (61. Dobeš), Doležal, Švehla, Mikulenka – Valášek, Motyčka, Pulkert, R. Novák – Fromelius (67. Schön, 90. Hromkovič). Trenér: Grussmann.

Opava: O. Novák – Uvíra, Pejša, Švach, Víšek – Partyš, Wirth (79. Půda), Barteska, Kiša (58. Zapletal) – Kozák, Halaška. Trenér: Neček.