Fanoušky Baníku tragická smrt zasáhla, jako asi nic předtím. Kotel zrušil všechny připravené choreografie, nerozdával před vchodem do sektoru připravená bílá trika a nevyvěsil ani žádné vlajky.

Smuteční náladu utkání potvrdil i útočník Václav Svěrkoš. „Výhra patří určitě jemu. Za všechny kluky z kabiny bych chtěl rodině a pozůstalým vyjádřit upřímnou soustrast. Je nám to strašně líto, co se stalo,“ řekl po utkání tichým hlasem útočník Baníku Václav Svěrkoš. Po své brance běžel pod ostravský kotel a vztyčeným prstem na nebe jasně ukazoval, komu gól i výhra patří. „Chtěli jsme výhrou ucítit jeho památku,“ poznamenal Svěrkoš.

Ve stejném duchu hovořil i kouč Baníku Karel Večeřa, který musel těsně před utkáním vyhodnotit, zda s informací o úmrtí fanouška předstoupit před tým, nebo záležitost před hráči spíše tajit. „Rozhodli jsme se pro druhou variantu. Pokud bychom byli uprostřed sezóny, byl bych i pro odložení zápasu, protože vím, co taková zpráva udělá s psychikou. Jenže v předposledním kole, kdy hrály všechny týmy najednou, by nám to nikdo nepovolil,“ uvedl v rozhovoru pro klubové stránky Karel Večeřa.

Nakonec se rozhodl, že tým nenastoupí s černými páskami na rukávu. „Dohodli jsme se, že památku příznivce uctíme minutou ticha až na samém začátku. Pásky by změnily atmosféru v kabině, jak jsem to poznal v Mladé Boleslavi, soustředění na utkání by bylo pryč. Vím, že fotbal nejde porovnat se zmařeným lidským životem, ale my chtěli našemu zesnulému příznivci dát dodatečně to, proč do Prahy jel i on sám. Vítězství nad Spartou,“ uvedl Večeřa.

Nastoupit bez černých pásek rozzlobilo část fanoušků v kotli, kteří rozhodnutí kouče dost dobře nechápali a svou nespokojenost během utkání dávali hlasitě najevo. Opakovaně totiž častovali kouče vulgárním pokřikem. „Mrzí mě to, protože mé konání absolutně nebylo namířeno proti fanouškům. Nejsem zastáncem gest,“ řekl Večeřa. Hned po skončení zápasu na tiskové konferenci také prohlásil, že vítězství věnuje právě tragicky zesnulému příznivci z Bolatic. „Cítili to tak i hráči. Kdo viděl po utkání náladu v naší šatně, musel poznat, že byla jiná než obvykle po takových vítězstvích. Myšlenky každého z nás patřily tomu, kdo na fotbale už být nemohl,“ dodal trenér.