Výsledek naznačuje snadné utkání, ovšem podle středopolaře Tomáše Sluky tomu tak v žádném případě nebylo. Především v první pětačtyřiceti­minutovce. „Pomohly nám dva slepené góly na konci prvního poločasu. Do té doby jsme se docela trápili,“ přiznal Sluka. „Naše předchozí domácí vítězství byly přesvědčivější. Některé týmy k nám přijížděly dost odevzdaně. Z hráčů Vratimova bylo naopak cítit, že si věří a že by chtěli nějaký ten bodík urvat,“ dodal Sluka, jenž přišel do Poruby v zimní přestávce.

„Po fotbale se mi už docela stýskalo. Jsem rád, že můžu hrát. Navíc jsme se chytili a daří se nám. Vyhráváme a můžeme se rvát o špici krajského přeboru. Na první Háj ve Slezsku ztrácíme tři body, což je šest zápasů před koncem velmi zajímavé. Navíc v předposledním kole hrajeme v Háji a tam se může rozhodovat,“ řekl Sluka. Na podzim se oba týmy rozešly v Porubě nerozhodně 2:2.

Už příští týden čeká Porubské další důležitý mač. V sobotu od půl páté rozehrají utkání na hřišti třetích Petřkovic. Sluka se tak na trávníku potká se svým spoluhráčem z futsalového Jistebníku Dušanem Kašickým. „Bude to těžký zápas. Ovšem pokud chceme myslet na postup, musíme ho zvládnout,“ pravil porubský záložník.

Poruba má za sebou sedm zápasů bez porážky. Na jaře prohráli pouze v úvodním kole v Pusté Polomi. Od té doby má jejich forma vzestupnou tendenci. Do sítí soupeřových brankářů nasázeli Porubští v devíti jarních kolech dvacet devět gólů. Sám Sluka vstřelil dva. „Máme to dobře rozložené a góly dává více hráčů,“ přiblížil Sluka, jenž se stará především o připravování šancí spoluhráčům v útoku. Na domácím stadionu to má ale nečekaně těžké. „Trávník, především pak uprostřed hřiště, kde se pohybuji, je v dezolátním stavu. V zimní přestávce se o něho nikdo nestaral a zůstal takový, v jakém stavu končil podzimní sezonu,“ zlobí se Sluka, který soupeře převyšuje právě technickou hrou. „Hrbolatý terén mi moc nesvědčí,“ uzavřel fotbalista.