Přesvědčil se o tom na vlastní kůži i s patnácti góly nejlepší střelec ligy, který po výhře nad Spartou musel v tiskovém středisku Sparty odpovídat na palbu otázek týkající se středeční nominace na ME.

Jak vyhlížíte středeční nominaci?

Jakou nominaci?

Nedělejte, že nevíte. Trenér Karel Brückner oznámí 14. května hráče, kteří pojedou na ME?

To už je ve středu? Co k tomu mám říct? Jsem moc rád, že se mi daří a pomáhám góly Baníku k dobrým výsledkům. Určitě taky nejsem hráč, který by v našem nároďáku rozhodoval klíčové zápasy. Samozřejmě ale i pro mě je velká motivace se na EURO podívat a třeba jen na minutu naskočit k zápasu. I mě láká, že bych si konečně mohl připsat i start v reprezentaci.

Mohl byste být pro kouče Brücknera podobným trumfem jako Marek Heinz před čtyřmi lety.

Marek měl daleko lepší sezonu než já, a hlavně svým způsobem dovedl Baník k mistrovskému titulu, proto bych naši pozici nesrovnával. Je ale taky pravda, že řada lidí mě s ním v létě spojovala a naše osudy možná někomu připadají i podobně. Já jsem ale fakt hlavně rád, že se mi podařilo kariéru dostat zase na nějaký příznivější level. Mám radost z fotbalu a to je pro mě to hlavní.

Cítíte naději, že se na EURO dostanete?

Fakt se k tomu nechci vyjadřovat. Budu se na ten verdikt těšit, i když přítelkyně by asi moc ráda nebyla, protože bychom přišli o dovolenou. (směje se) Shodou okolností jsme chtěli jet i s malou do rakouských Alp. Ale ne, beru to fakt všechno s rezervou, je to věc trenéra Karla Brücknera.

Mrzelo by vás to, kdybyste v nominaci nebyl?

Ne, nemrzelo.

Doopravdy?

Co k tomu mám fakt říkat? Já věřím, že si třeba nějaký ten start připíšu později. Trenér Karel Brückner věří osvědčené sestavě, hráčům, a hlavně má se svou filozofií obrovské úspěchy. Je to jeho styl, který třeba nerad mění. (krčí rameny)

Ale útočníků s podobnou formou jako vy má málo…

Tak teda jo, chtěl bych jet…