Ostravský celek spoléhá na podporu fanoušků, což hráči přiznali už po sobotní výhře na Spartě. „Doufám, že bude vyprodáno. Kdy jindy by už být mělo než nyní, kdy budeme hrát o všechno,“ uvedl nejlepší kanonýr ligy Václav Svěrkoš, který ve své kariéře ještě před plnými Bazaly nehrál. „Ale několikrát už chybělo doopravdy jen pár stovek fanoušků. Na plných Bazalech se hraje skvěle, věřím tomu, že nám naši fanoušci k třem bodům pomohou,“ říká Svěrkoš.

Ostravskému týmu se ale do cesty postaví o holé žití hrající Bohemians Praha, která si může prvoligovou příslušnost zachránit pouze výhrou. Hráči Baníku situaci soupeře neřeší. Stejně se chovali i před zápasem se Spartou, kterou pak prakticky obrali o mistorvský titul. „Na Letné jsme hráli sami za sebe a stejné to bude i nyní. Náš cíl je jasný skončit v lize třetí a zajistit si účast v Poháru UEFA. Radost z cizího neštěstí nemáme,“ říká jasně kapitán týmu Martin Lukeš, který by měl na čtvrtečním zasedání disciplinární komise ČMFS dostat podmínku. „Doufám v to,“ připustil Lukeš, který na Letné viděl dvě přísné žluté karty a utkání nedohrál.

Jisté je také to, že sobotní zápas bude hlavně o tom, aby ostravský tým v návalu euforie Bohemians nepodcenil. „To se nesmí stát. Všichni víme, o co se bude hrát,“ zní jednotný hlas z kabiny Baníku.

Výhru na Spartě už ale jednou ostravský tým neunesl. Před dvěma a půl lety totiž tým vedený Pavlem Hapalem vyhrál na Letné, ale hned ve středu ostudně prohrál v Heerenveenu (0:5). Ostravský celek přitom jel do Nizozemska s dvoubrankovým náskokem i s přehnaným sebevědomím, které se mu nakonec krutě vymstilo. V současném týmu je hned několik pamětníků, kteří smutný dvojzápas zažili. Trenér Karel Večeřa dobře ví, že sobotní zápas bude pro jeho tým ještě těžší než na Letné. „Kdybychom na Letné prohráli, nikdo by nám nic nevyčítal. Pokud bychom ale měli prohrát s Bohemians, bylo by to obrovské zklamání. Ovšem hráči si tohle uvědomují. Proto si nemyslím, že by podcenění hrozilo,“ nechal se slyšet Večeřa.

Pohled do historie:

24. září 2005 (první liga): Sparta Praha – Baník Ostrava 0:2 (0:2). Branky: 23. Papadopulos, 31. Racko

Baník: Raška – Hoffmann, Klimpl, Besta, Čoupek – Racko (81. Rajtoral), Bystroň, Staněk, Metelka – Papadopulos (57. Zeher), Magera.

28. září 2005 (Pohár UEFA): SC Heerenveen – Baník Ostrava 5:0 (2:0). Branky: 60. a 67. Huntelaar, 3. Samaras, 45. Nilsson, 66, Yildirim.

Baník: Raška – Hoffman, Klimpl, P. Besta, Čížek (80. Zeher) – Rajtoral (61. Racko), Bystroň, Staněk, Magera (64. Žůrek), Metelka – Papadopulos.