Baník se připravuje na sobotní utkání s Bohemians a kouč Karel Večeřa má při trénincích k dispozici takřka kompletní hráčský kádr. „Individuálně se připravoval pouze Dan Tchuř, který si léčil drobnější zranění,“ uvedl Večeřa.

Také on odmítá řeči o tom, že ostravský celek má třetí místo jisté. „V Brně se mluví jen o tom, že to má Baník jisté. Já ale tvrdím jasně, že to bude pro nás mnohem těžší zápas než na Spartě. Bohemka hraje o všechno,“ připomíná Večeřa. Věří taky, že situaci chápou i ostravští fanoušci, kteří možná po výhře na Spartě už taky vidí jen zisk tří bodů. „Je před námi 90 minut, které musíme zvládnout. Musíme do toho jít zase s pokorou a s přirozeným respektem k soupeři. Slavie vyhrála nad Bohemkou gólem pět minut před koncem,“ upozorňuje Večeřa. „Jasné taky je, že by každý chtěl, abychom vyhráli nejlépe 5:0. Tak lehké to ale rozhodně nebude,“ míní Večeřa.

Stejně se na zápas dívá i Martin Lukeš, který se dnes odpoledne dozví verdikt disciplinární komise ČMFS. Ta se bude zabývat vyloučením v zápase na Spartě. Na Bazalech všichni věří, že kapitán Baníku vyvázne s podmínkou a bude v sobotu hrát. „Na tréninku je vidět, že nás čeká vrchol sezony. Je super, že to takhle vyšlo a my můžeme hrát v sobotu o všechno,“ poznamenal Lukeš. I on odmítá, že by Baník mohl soupeře podcenit. „Na tréninku ani v kabině tomu nic nenasvědčuje, všichni víme, o co půjde,“ dodal Lukeš.