„Musíme se vyvarovat zbytečných faulů na naší polovině. Vítkovice jsou silné v standardních situacích, je potřeba rychle obsazovat protihráče a nedat jim prostor k zakončení,“ nabádá své svěřence Samec.

Hlučínští věří, že se jim konečně podaří vstřelit doma gól, neboť jejich poslední domácí vystoupení byla v tomto směru tragická.

Vzhledem k posledním duelům se dají také očekávat změny v domácí sestavě. Z karetního trestu se vrací Kopecký, připraven by měl být i Melecký.

Vítkovičtí fotbalisté jsou na tom podobně jako Hlučín. Mohli v minulém kole potvrdit zisk bodů z venku a závěr soutěže si užívat. Místo toho prohráli doma s Duklou Praha a opět hrají o záchranu.

„Během týdne jsme si to rozebrali a nechybělo ani mytí hlav,“ vrátil se k poslednímu utkání trenér Vítkovic Alois Grussmann. V Hlučíně nečeká jeho tým nic jednoduchého.

„Bude to derby, a navíc hodně vyhecované. Oběma týmům jde o hodně. Potřebujeme vyhrát, za jistých okolností bych bral i remízu,“ dodal Grussmann, kterému bude chybět asi jen útočník Fromelius.

(rob, mao)