Sobotní zápas se zachraňujícími se klokany byl jen pro silné nátury. Domácí se sice dostali už v 9. minutě po šťastné brance Magery, kterému po centru Marka míč doslova spadl na nohu, do vedení, ale pak už na hřišti překvapivě kralovali hosté. „Vedoucí gól nám paradoxně spíše ublížil, měli jsme velké problémy ve středové řadě. Pro nás bylo nejdůležitější, že jsme v prvním poločase neinkasovali,“ uvedl kouč Baníku Karel Večeřa.

Hosté, kteří byli celý zápas lepší, měli do poločasu snad pět vyložených šancí, ty největší spálili Slezák a hned dvakrát nejlepší hráč na hřišti Morávek. „Umřeli jsme na krásu. Zápas rozhodla efektivita v zakončení,“ poznamenal kouč hostí Michal Zach, jehož tým i v Ostravě ukázal, proč se po roce s ligou musí rozloučit. „V celé sezoně jsme měli hlavní problém s proměňováním šancí. O sestupu se nerozhodovalo v Ostravě, ale v mnoha předešlých zápasech,“ poznamenal kapitán Bohemky Dalibor Slezák.

Po přestávce se Baník přece jen zformoval, zahustil střed hřiště a rázem vyrovnal hru. „Nám naopak už trošku docházely síly, v prvním poločase jsme hráli na doraz,“ uznal Slezák, jehož tým měl i ve druhém poločase dvě šance, které ale střídající Škoda a Morávek neproměnili. Naopak klid do domácích řad přinesl v závěru střídající Zeher, který odstartoval ostravské oslavy. Kouč Večeřa po zápase ocenil hru soupeře i podporu fanoušků. „Jako bychom se výhry lekli, začali jsme hrát ustrašeně. Naštěstí jsme to i s pomocí našich skvělých fanoušků, kteří nás povzbuzovali i ve chvílích, kdy se nedařilo, zvládli. Nebyl to zápas o herní pohodě, ale o morálce a vůli. Bohemka předvedla výborný výkon, pokud bude takhle pokračovat, do ligy se za rok vrátí,“ dodal Karel Večeřa.