Propadák! Tak by se dal jediným slovem popsat výkon fotbalistů Hrabové. Ti v sobotu na svém trávníku přivítali hráče poslední Hlubiny a pro domácí Sokol to mělo být víceméně snadné vítězství. Jenže po devadesáti minutách se radovali hosté. Hlubina na svého soupeře tlačila už od začátku a k překvapení všech diváků se už ve dvanácté minutě ujala vedení díky trefě Pivky. Do konce poločasu pak měli hosté ještě tři gólové šance. To Hrabová v úvodních pětačtyřiceti minutách předvedla jen několik nepřesností.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Na domácích sice byla vidět vůle minimálně po vyrovnání, jenže veškeré naděje pohřbil v 62. minutě brankář Hrabové Nagy. Po nádherném průniku hostujícího Bittnera jej totiž nesmyslně hrubě fauloval, za což si vysloužil červenou kartu, a rozhodčí navíc nařídila penaltu. Tu Bartoš lehce proměnil, a zvýšil tak na 2:0 pro Hlubinu. Unie si nakonec závěr zápasu pohlídala a zaslouženě si odvezla vítězství.

Domácím hráčům nebylo po zápase ani trochu do řeči. „Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat,“ prohlásil rezolutně hrající trenér Hrabové Petr Lipták. Podobně se k hodnocení zápasu postavil i kapitán Sokola Viliam Ciesarik. „Nebudu k tomu radši nic říkat. Moc slušných výrazů bych totiž asi nepoužil.“

Zato fotbalisté Hlubiny byli po zápase právem šťastní. Porazili totiž Hrabovou podruhé v sezoně. „Je to super. Pokud bychom tenhle zápas nezvládli, mohl to být pro nás konec. Takhle máme stále naději, že se v soutěži udržíme,“ usmál se po zápase hráč Unie Petr Bittner. „Šli jsme tomu naproti už od začátku zápasu. Když jsme je pak ve druhém poločase dostali do desíti, tak už jsme to dokázali udržet. Nechali jsme na hřišti všechno, a to se vyplatilo. Je to pro nás hodně cenné vítězství,“ dodal rychlonohý záložník.

Hlubina se tak díky vítězství – a zároveň klopýtnutí Rychvaldu s Píští – posunula na předposlední příčku tabulky, a přiblížila se tak záchraně. Naopak Hrabová nemá kvůli prohře stále nic jisté.