„Byl to nádherný pocit, hlavně kluci si to zasloužili,“ uvedl Večeřa. Hned potom si šel do kanceláře oholit knír. S fanoušky totiž v březnu uzavřel sázku, že pokud Baník bude hrát v příštím roce Pohár UEFA, on se oholí. Fanoušci mu nyní musejí na oplátku donést 1922 čokolád. „Neměl jsem s tím problém, hlavní je, že jsme třetí,“ řekl spokojený Večeřa.

„Já bych se klidně ostříhal i dohola, kdyby na to přišlo. Holil jsem se sám, nikoho jiného bych k tomu nepustil. Ještě by mě pořezal,“ žertoval kouč, který nosil knír nepřetržitě 34 let! „Jaký to je pocit, být bez něj? Vy byste chtěli slyšet, že vypadám jak… No, hlavně aby mi to rychle narostlo.“

Už v týdnu odlétá kouč na dovolenou, což mu může přinést i drobné problémy při odbavení na letišti. „Asi si budu muset půjčit od kamaráda knír nalepovací, aby mě na letišti celníci pustili,“ smál se Večeřa. I na něm bylo vidět, jak moc si úspěch užívá.

Stejně šťastní byli i jeho svěřenci, kteří trenéra v šatně postříkali šampaňským. „Všichni jsme šťastní, a zažíváme i obrovskou úlevu. Splnili jsme předsezonní cíl,“ řekl Večeřa.

Hráčům se bez kníru líbil. „Trenére, už si to tak nechte! Vypadáte mladší,“ říkal mu třeba kanonýr Baníku Václav Svěrkoš.

Ostravští fotbalisté měli po zápase společnou večeři v Lhotce, kde pro ně bylo připravené sele, a pak se oslavy přesunuly na Stodolní ulici. Sobotní večer patřil na Ostravsku týmu Karla Večeři…