„Věděli jsme o síle domácích a bylo to hodně těžké. V šedesáté minutě jsem si říkal, ať už je konec. Měl jsem toho plné zuby, ale naštěstí jsme to zvládli,“ řekl k zápasu střelec první a třetí branky Vítkovic.

Dal jste dva góly a obě situace byly hodně nepřehledné. Diváci ani neviděli, jak se míč dostal do branky.

Při prvním gólu to šlo od tyče a měl jsem trošku štěstí, protože jsem to dával pod sebe, ale míč dostal faleš a spadl do brány. A u toho druhého ani nevím, jestli ho rozhodčí připsal mě, nebo to byl vlastní. Na Valáškův centr jsem šel spolu s bekem a nevím, od koho se to naposled odrazilo.

Zápas v Hlučíně byl první po dvouzápasovém trestu za osm žlutých karet…

Především jsem rád, že mi trenér dal důvěru. Na jaře jsem totiž dostal zbytečné tři karty a kvůli tomu jsem dva zápasy stál. Jsem vděčný za to, že jsem hrál a góly pomohl mužstvu.

Na podzim jste dal šest branek, ovšem na jaře jste na gól čekal jedenáct kol. Co se stalo?

Na jaře jsem se trápil a moc mi to nešlo. Prostě to nebylo ono. Ale jsem rád, že to přišlo aspoň teď.

Nehrálo roli v matných jarních výkonech i zklamání z toho, že jste se chtěl vrátit do mateřských Českých Budějovic, ale trenér Straka vás nevzal ani do přípravy a poslal vás zpět na hostování do Ostravy?

Nakonec jsem rád, že jsem ve Vítkovicích, když to v Budějovicích tak nevyšlo. Nedá se nic dělat a jsem rád, že jsem tady dostal šanci. Chtěl jsem hrát ligu, ale budu si muset počkat. Ale na podzim se mi dařilo asi až moc a padlo mi tam skoro všechno. Na jaře jsem taky nějaké šance měl, ale bohužel to vždy šlo vedle, nebo to brankář chytil. Chyběl mi ten potřebný klid.

Přesto to na jaře mnohdy vypadalo, jakoby vás fotbal nebavil.

Možná to je trošku pravda. Jak se mi nedařilo, tak jsem se tím začal užírat a asi jsem k tomu přistoupil špatně. Snad už je to za mnou.

Vítězstvím jste se zase o krůček přiblížili záchraně. Ale spodek tabulky je tak vyrovnaný, že jistotu zdaleka nemáte.

Všichni na spodku vyhráli a věděli jsme, že tady musíme něco uhrát, protože se před nás dostal Třinec a další. Naštěstí jsme vyhráli a zase trošku odskočili. V závěru máme těžký los, ale bát se nemusíme ani silných soupeřů. Bohemku jsme na podzim přece jasně rozstříleli.