Krajské finále největšího mládežnického fotbalového turnaje McDonald´s Cupu se uskutečnilo v pondělí na hřišti při ZŠ Jana Šoupala, která vychovává mladé fotbalisty Baníku. Finálové boje probíhaly ve dvou kategoriích, v každé se představilo šest týmů rozdělených do dvou skupin. V té mladší bojovali hráči 1. až 3. tříd a pro ně bylo krajské finále vrcholem, protože na celostátní úrovni se nehraje. Ve starší kategorii B se utkávali malí fotbalisté 4. až 5. tříd a boje měly mnohem větší náboj, protože ve hře byla účast na Svátku fotbalu, což je celostátní finále McDonald´s Cupu, které se uskuteční příští týden v Jihlavě.

„McDonald´s Cup je velká akce a jsme rádi, že jsme ji tady mohli pořádat. Celkově jsme tady měli dvanáct mužstev, a to znamená, že tady hrálo asi dvě stě fotbalistů. A jsme rádi, že ve finále je naše škola,“ řekl jeden z pořadatelů Radim Plaskura.

V kategorii A si ve skupinách nejlépe vedla ZŠ Klegova z Ostravy, která vychovává mladé hráče Vítkovic a ZŠ Miroslava Tyrše z Hlučína, kde jde mládež v posledních letech výkonnostně hodně nahoru. Oba týmy nezaváhaly ani v semifinále a rozdaly si to v boji o celkové vítězství. Úspěšnější byli Hlučínští, kteří vyhráli 6:0.

I v kategorii B šlo především o ostravsko-hlučínský souboj. Krajskou metropoli reprezentoval výběr pořádající školy Jana Šoupala, který si ve skupině poradil s Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. Hlučín pak rozdrtil žáky kopřivnické školy 17. listopadu 11:0 a další čtyři branky nastřílel výběru školy Okružní z Bruntálu. I tady se vítězové skupin probojovali do finále, ve kterém hráli od prvních minut prim mladí Baníkovci, kteří své škole po vítězství 2:0 zajistili účast v Jihlavě.

„Kluci tady reprezentovali především školu, ale zároveň Baník Ostrava. Všichni to jsou členové klubu a jsem hrdý na to, jaký odvedli výkon. Bohužel nám chybělo pár hráčů, kteří v Baníku patří k nejlepším. Nechodí totiž tady na školu, a tak jsme je nemohli postavit. Ale kluci i přesto zabojovali a ukázali svou sílu,“ pochválil své svěřence trenér vítězného výběru Zbyšek Gazda, který vítězství v krajském finále McDonald´s Cupu považuje za obrovský úspěch. „S Hlučínem to bývá vždycky tvrdý boj a v divizi, kde se potkáváme, to bývá vždy natěsno. Soupeř je opravdu kvalitní a porazit ho je super,“ řekl k úspěchu kouč týmu Základní školy Jana Šoupala.

Mladé hráče teď čeká účast ve finále a trenér je po skvělém výkonu velkým optimistou. „Kluci si účast v Jihlavě zasloužili a jedeme tam s jediným cílem, a to vyhrát,“ dodal Zbyšek Gazda.