Výběr Zdeňka Svatonského se tak vyšvihl do čela tabulky a o minulém víkendu svůj náskok zase o něco zvýšil. Porazil totiž doma Český Těšín, zatímco jediný konkurent Háj ve Slezsku prohrál nečekaně s Petrovicemi. Před závěrečnými dvěma koly tak má čtyřbodový náskok. „Postup je hodně blízko a nesmíme si ho už nechat vzít,“ burcuje hráče trenér Poruby Zdeněk Svatonský.

A hráči podle jeho slov povzbuzení potřebují. Jsou si vědomi, že splnění cíle je opravdu blízko a ne všichni hráči tu tíhu zvládají. „Poslední kola byla z naší strany křeč. Na hráčích bylo vidět, že je šance na postup svazuje a herně jsme se dost trápili. Naštěstí jsme vždy dokázali vyhrát,“ uvedl Svatonský.

Jeho slova jakoby potvrzoval i poslední zápas, který minulou sobotu sehráli doma proti Českému Těšínu. Ačkoli se nakonec Poruba radovala z vítězství 2:0, cesta ze body byla hodně trnitá. „Začali jsme hodně špatně. Soupeř měl v úvodu dvě velké šance, které naštěstí neproměnil. My jsme se v první půli vůbec nedokázali prosadit,“ uvedl kouč Poruby, který o přestávce musel v kabině zvýšit hlas. „Některé věci jsme si vyříkali a bylo to lepší. Hrozili jsme hlavně útoky po stranách a dvakrát jsme uspěli. A to je hlavní,“ oddechl si Svatonský.

Porubu dnes čeká zápas v Háji ve Slezsku s druhým týmem tabulky. Pokud Porubští vybojuje aspoň bod, postoupí. „Bereme to hodně prestižně, protože bychom postup nechtěli nechávat na poslední chvíli, na poslední kolo. Chtěli bychom rozhodnout už tam, abychom se mohli se sezonou loučit bez starostí,“ poznamenal kouč vedoucího mužstva krajského přeboru.

A měl by současný kádr na to, aby uspěl v divizi? „Tým je hodně kvalitní. Myslím, že bychom ostudu neudělali. Ale pokud postoupíme, chtěl bych posílit minimálně o jednoho hráče do každé řady,“ dodal Svatonský.