To se dalo čekat. O útočníky ostravského Baníku Václava Svěrkoše a Lukáše Mageru je v zahraniční velký zájem a jejich další setrvání je hodně nepravděpodobné. Svěrkoš během Eura odmítal o své budoucnosti mluvit. „Soustředím se jen na zápasy, na všechno ostatní je dost času,“ opakuje v posledních dnech pořád dokola Svěrkoš, o kterého je velký zájem v Rusku, Turecku i Španělsku.

Na jihovýchod Evropy má namířeno Lukáš Magera, o jehož služby stojí rumunský celek Temešváru. Klub, který vede český kouč Dušan Uhrin mladší, by rád příchod Magery dotáhl také po skončení Eura. „Atraktivní nabídku Lukáš doopravdy dostal, ale zajímají se o něj i další kluby,“ poznamenal Lička.

Vedení Baníku podle všeho podobný scénář tak trochu očekávalo. I proto už v minulých týdnech hledalo pro ofenzivu adekvátní náhradu.

Od nedělního dopoledne trénuje s Baníkem útočník David Střihavka, který na jaře získal mistrovský titul se Slavií Praha! „Je to typ poctivého fotbalisty, o kterého bychom měli velký zájem. Nyní hledáme formu, jakou bychom jej mohli získat, zda by šlo o přestup, nebo hostování,“ uvedl generální manažer Baníku Verner Lička.

Vytáhlý útočník už na Bazalech rok a půl působil od ledna 2006 do července 2007. Za klub nastoupil ve 36 utkáních a zaznamenal 15 branek. Poté si vyzkoušel angažmá v anglickém Norwich City, odkud se letos v lednu vrátil do Slavie. Do Baníku přichází jako kmenový hráč Plzně, která na něj nově vlastní hráčská práva. „Výhodou Davida určitě je, že v Baníku už hrál, zná zdejší prostředí a mají jej rádi i fanoušci. Moc mě potěšilo, že se k nám chce vrátit i on sám,“ dodal Lička.