Nejlepší střelec ligy a český reprezentant Václav Svěrkoš má na stole hned tři nabídky z ruské ligy. „A jedna z nich je hodně lákavá pro klub i jeho samotného,“ uvedl šéf Baníku Tomáš Petera. Kromě ruských klubů (Saturn Moskva, FK Moskva, CSKA Moskva) se o Svěrkoše podle informací Deníku zajímá ještě turecký Besiktas a belgický Anderlecht.

Svěrkoš se opakovaně ke své nejbližší budoucnosti nechce vyjadřovat, ale jeho další setrvání v ostravském klubu je málo pravděpodobné. „Smlouvu v Baníku mám ještě na další rok, ale už dříve jsem říkal, že pokud přijde lákavá nabídka, je možné všechno,“ opakuje v posledních dnech pořád dokola Svěrkoš.

Tomáš Petera včera Deníku potvrdil, že v jeho případě by mělo být jasno do konce týdne. „To je pro nás pevné datum,“ poznamenal Petera.

Sportovní úsek Baníku usilovně jedná o náhradách. V hledáčku Baníku jsou dva útočníci Michal Papadopulos (Chotěbus) a David Lafata (Austria Vídeň). „Oba to jsou hodně zajímaví hráči, o které máme zájem,“ poznamenal Petera. O Papadopulose ale usiluje údajně také Sparta nebo Mladá Boleslav.

Zatím ostravské řady opustil pouze útočník Lukáš Magera, který posílil rumunský Temešvár. Blízko odchodu je také záložník David Bystroň (Levski Sofia). „Zájem je i o další ostravské hráče, ale v této chvíli další jednání nejsou na pořadu dne,“ prozradil Petera.

Na mysli měl především Róberta Zehera, který má na stole konkrétní nabídku z Itálie. „Dokud za něj nebudeme mít adekvátní náhradu, jeho odchod nepřipadá v úvahu,“ poznamenal Petera. Řady ostravského Baníku by mohl opustit i levý obránce Petr Čoupek, kterého by rád měl v týmu kouč Brna Petr Uličný.