Trenér londýnského klubu Roy Hodgson, za který v minulosti chytal i další odchovance Baníku Jan Laštůvka, chce přes léto posílit ofenzívu mužstva a právě český reprezentant Svěrkoš zapadá do koncepce týmu. List zveřejnil také přestupovou sumu, která se má blížit pěti miliónů liber. „O zájmu vím jen několik hodin, je to příliš čerstvé abych se k tomu nějak více vyjadřoval,“ řekl Deníku Svěrkoš, který kromě české ligy okusil i německou a rakouskou bundesligu.

Zájem anglického klubu ale čtyřiadvacetiletého útočníka potěšil. „Stejně by na tom byl asi každý. Zahrát si slavnou Premier League je snem každého českého fotbalisty. Uvidíme, co přinesou další dny. Nechávám tomu volný průběh, vše mají v rukách manažeři. Situace se může změnit z hodiny na hodinu, uvidíme příští týden,“ řekl Svěrkoš.

Fulham skončil v minulém ročníku na 17. místě a jen těsně unikl sestupu. Největší slabinou týmu byla koncovka, což dokumentuje pouze 38 nastřílených branek v sezoně. Útočné duo Diomansy Kamara a David Healy přitom nastřílelo dohromady pouze devět branek.

Svěrkoš v posledních dnech jednal především s kluby z Ruska, kde je o premiérového střelce Eura veliký zájem. V popředí byly především Saturn Moskva a FK Moskva, které Svěrkošovi nabídly lukrativní smlouvy.