První zastávkou týmu okolo hokejisty Toronta Pavla Kubiny bude v sobotu 5. července Brušperk, kde začíná bohatý program už v 15 hodin. Hlavní zápas je pak na programu o dvě hodiny později.

Tým známých hokejistů a fotbalistů je také letos nabitý známými jmény. V Brušperku se představí Marek Malík, Filip Kuba, Rostislav Olesz, Tomáš Fleischmann, Vladimír Vůjtek, Radek Látal, Pavel Srníček, František Černík a další. „Pevně věřím, že alespoň na pár minut by mohli nastoupit i Vašek Svěrkoš a Honza Laštůvka. Oba v minulosti za nás každý rok hráli, tak to snad klapne i nyní,“ řekl Kubina.

Také čtvrtý ročník letního turné Kubina Teamu má ryze charitativní podtext. Mladí hokejoví žáci Vítkovic a Frýdku-Místku se mohou těšit na výstroje. „Letos jsem jich ze zámoří přivezl šedesát šest,“ poznamenal Kubina.

Během prvního exhibičního fotbalového zápasu Kubina Teamu v Brušperku navíc hráči finančně pomohou nemocnému chlapci z Ostravy. Honzík Matlak (5 let) trpí vzácnou progresivní svalovou atrofií II. stupně a lékaři mu dávají jen pár let života. Chlapec je nepohyblivý, nedokáže se vyprázdnit ani vysmrkat. Dýchat většinou musí pomocí ventilačního přístroje. Mentálně je však na vysoké úrovni a svůj handicap i vážnou nemoc si dobře uvědomuje. „Příběh malého Honzíka jsem četl v novinách. S kluky z týmu jsme se hned rozhodli, že léčbu Honzíka finančně podpoříme,“ dodal Kubina, jehož tým se při letním turné představí také v Horním Žukově u Českého Těšína (12. července) a Janovicích (26. července).

Mediálním partnerem Kubina Teamu je také letos Deník.