„Musím si zvykat na ruskou stravu, ale problém s tím mít nebudu. Zrovna boršč mám hodně rád,“ usmál se Svěrkoš, který si užíval poslední chvilky ve společnosti přítelkyně Jany a dcery Niny.

„Letím sám, ještě bych se měl na skok vrátit do Ostravy. Ale věcí jsem si vzal raději více, sám nevím, jak to v Moskvě bude probíhat,“ poznamenal Svěrkoš, který se tak po roce stráveném v mateřském klubu vydává na své „druhé“ zahraniční angažmá.

Kromě ruských klubů o něj usiloval i Besiktas Istanbul. Naopak klasickou novinářskou kachnou byla zpráva o zájmu anglického Fulhamu. „Saturn byl v jednání nejrychlejší i nejrazantnější, je cítit, že o mě klub stojí. To je pro mě asi ze všeho nejdůležitější. Z Ruska strach rozhodně nemám, fotbal se tam hraje dobrý a kvalitní,“ poznamenal čtyřiadvacetiletý útočník, který tak rozšíří početnou českou kolonii v ruské lize.

I když upřímně přiznal, že po Euru v koutku duše čekal na nabídku ze západní Evropy, zklamaný ruským angažmá není. „Když se podívám rok zpátky, tak jsem za nabídku strašně rád. Při mém rozhodování hrálo velkou roli i to, že se jedná o tým z Moskvy. Podmínky tam jsou výborné a myslím, že v budoucnu budou odchody hráčů do Ruska ještě častější.“

V minulém týdnu tým Saturnu navštívil na soustředění v rakouském Salcburku, kde mluvil s trenérem i prezidentem klubu. „Byl jsem překvapený kolik informací o mě mají. Sledovali mě už v české lize, na podmínkách jsme se taky domluvili,“poz­namenal Svěrkoš.

Za velkou výhodu považuje i to, že v týmu působí český brankář Kinský i slovenský obránce Ďurica. „S ním jsem si v posledních dnech volal dvakrát denně. Ujišťoval mě, že nemám mít z čeho strach.“ Saturn v sobotu hostí ve 2. kole Intertota luxemburský klub Ettelbrück. „To, že bych mohl hned nastoupitskoro vylučuji. Budu potřebovat chvilku času na aklimatizaci i dohnání manka v tréninku,“ dodal Svěrkoš.