Po šesti minutách Zeher přesnou hlavičkou po tvrdém centru Jana Muchy otevřel skóre a pak už branky nepadaly. Hosté zahodili jednu slibnou možnost, v závěru pak odmítl gólovou pojistku těsného náskoku Markovič. „Vidím v naší hře posuny. Platí to hlavně o prvním poločase, ve druhém znovu hrála sestava, která na sebe není moc zvyklá,“ uvedl trenér Baníku Karel Večeřa, který byl spokojen s dalším sehráváním útočného dua Zeher, Střihavka: „Je to varianta, která by přicházela v úvahu. Zvykají si na sebe. Také jsem rád, že poločas už zvládl i Martin Lukeš.“

Zápasové volno dostali Rajtoral, Otepka a Bolf. „Mají drobné potíže. S angínou bohužel ulehl Tchuř a potíže s páteří má Mičola,“ rekapituloval Večeřa.

Další přípravné utkání sehraje Baník v sobotu od 17 hodin v Šilheřovicích s druholigovými Vítkovicemi. Vstupné na derby je 20 Kč, v ceně lístku je čepované pivo. Ženy, děti a majitelé permanentek na novou ligovou sezonu v Šilheřovicích neplatí.

FC Baník Ostrava – Fotbal Třinec 1:0 (1:0), branka: 6. Zeher. Sestava Baníku: Vašek (46. Buček) – Marek (46. Řezník), Neuwirth (46. Brunclík), Pavlík (46. Cigánek), Tomašák (46. Križan) – Mucha (46. Ricka), Metelka, Lukeš (46. Ficek), Wojnar – Zeher (46. Přecechtěl), Střihavka (46. Markovič). (au)