Oba týmy jsou stále ve stadiu zkoušení hráčů. Baník ve středečním utkání proti Třinci představil hned několik posil či mladých fotbalistů z juniorky, ale obejít se musel bez Rajtorala, Otepky, Bolfa, Tchuře a Mičoly. Nakonec zásluhou branky Róberta Zehera vyhrál 1:0.

„Vidím v naší hře posuny. Platí to hlavně o prvním poločase, ve druhém znovu hrála sestava, která na sebe není moc zvyklá,“ řekl k zápasu baníkovský trenér Karel Večeřa, pro jehož svěřence je utkání s Vítkovicemi posledním před odjezdem mužstva na soustředění do Rakouska.

Vítkovice jsou na rozdíl od Baníku teprve na samém začátku přípravy a za sebou mají jediné utkání, když s Fulnekem hrály 2:2. „Zápas s Baníkem je pro nás samozřejmě svátek. Ale je to především příprava a opět budeme zkoušet nové hráče, kteří přišli do klubu na zkoušku. V každém poločase nastoupí jiná sestava, protože kluci jsou teď v plné přípravě, jsou unaveni a nechceme je zavařit,“ uvedl trenér Vítkovic Alois Grussmann.

Vstupné na derby je 20 korun a v ceně lístku je navíc čepované pivo zdarma. Ženy, děti a majitelé permanentek na Baník mají vstup zdarma.