Druholigový soupeř je sice v ještě časnějším stadiu přípravy, ovšem zejména v prvním poločase byla převaha Baníku na šilheřovickém trávníku chvílemi drtivá. Skóre otevřel po centru Maria Ličky obránce Vítkovic Doležal, který před nabíhajícím Davidem Střihavkou poslal míč do vlastní sítě. Po minutě zužitkoval přihrávku Davida Střihavky v pádu Martin Lukeš a po jeho centru pak skóre první půle uzavřel ve 32. minutě František Rajtoral, který nadvakrát překonal Vaclíka.

V přestávce Baník prostřídal tým a soubor mladíků najednou na soupeře nestačil v obraně. V 54. minutě Vítkovice snížily a brankář Petr Vašek měl i nadále plné ruce práce. O deset minut ovšem uklidnil baníkovské řady parádní hlavičkou Miroslav Markovič, který při své první „dospělé“ trefě v klubu využil centr Petra Wojnara. Čtvrt hodiny před koncem znovu udeřil soupeř, ovšem ze série šancí Baníku se už v závěru ujala jen jediná, když po vysunutí Petra Wojnara utekl Róbert Zeher úplně všem a skóroval do prázdné branky.

„První půle byla z naší strany velice slušná. Fungoval nám útok i obranná fáze. Bohužel druhý poločas z naší strany neměl takovou kvalitu. Vzadu to byl chvílemi pořádný chaos. Hráči, kteří nastoupili, jako by v týmu neměli co dělat. Nebyli dostatečně přichystáni na zápas. Myslím, že by se nad sebou měli pořádně zamyslet. Pozitivní je, že v útočné fázi to nebylo zlé, měli jsme asi čtyři gólové příležitosti. Důležité je, že se do šancí dostáváme,“ uvedl trenér Baníku Ostrava Karel Večeřa.

Poprvé se v dresu ostravského Baníku představil odchovanec Mario Lička, chyběli jen zraněný Radim Blažek, nemocný Daniel Tchuř a individuálně trénující Václav Svěrkoš, René Bolf a gólman Antoním Buček. „Mario Lička se na hřišti poprvé setkal s Rudolfem Otepkou a Martinem Lukešem. Tuto variantu jsme nenacvičovali ani v tréninku, protože jsme netušili, jak se Mario rozhodne. Ukázalo se, že jsou to všichni skvělí fotbalisté,“ pochvaloval si Karel Večeřa spolupráci tohoto tria. „Když se objevila možnost, že by mohl Mario za Baník hrát, setkal jsem se s ním a vysvětlil mu, s jakou rolí pro něj počítám. Zvažoval i jiné nabídky, ale v pátek se definitivně rozhodl pro Baník, což mě velice potěšilo,“ doplnil kouč Baníku a dodal: „Těžko říct, na kterém místě bude hrát. Máme před sebou ještě mnoho těžkých utkání a základní sestava se teprve kristalizuje. Mario je dost zkušený borec na to, aby své schopnosti v modro-bílých barvách Baníku na hřišti prodal.“

FC Baník Ostrava – FC Vítkovice 5:2 (3:0). Branky Baníku: 14. vlastní Doležal, 15. Lukeš, 32. Rajtoral, 64. Markovič, 85. Zeher. Sestava Baníku: Vašek – Řezník (46. Cigánek), Neuwirth (46. Pavlík), Ricka, Tomašák (46. Križan) – Marek (46. Metelka) – Rajtoral (46. Mucha), Lička (46. Markovič), Lukeš (46. Přecechtěl), Otepka (46. Wojnar) – Střihavka (46. Zeher).

Výsledky předešlých přípravných zápasů:

Petřkovice – Baník 0:3 (0:1), branky: 31. Čoupek, 48. Přecechtěl, 53. Rajtoral.
Žilina – Baník 2:1 (0:1), branky: 60. a 70. Štyvar – 9. Neuwirth.
Baník – HFK Olomouc 0:0
Baník – Třinec 1:0 (1:0), branky: 6. Zeher