Na kvalitním terénu toho v úvodu utkání příliš k vidění nebylo. Baník nastoupil bez Reného Bolfa, Petra Tomašáka, Radima Blažka, Daniela Tchuře, Davida Střihavky i tréninkové manko dohánějícího reprezentanta Václava Svěrkoše, a do třicáté minuty se jen obtížně probíjel do zformované obrany hostů. První zajímavý moment přišel ve 36 minutě, kdy při rohovém kopu upadl v šestnáctce Fulneku obránce Neuwirth a sudí Mikel odpískal penaltu. Přísně nařízený pokutový kop však zahodil Zeher, jenž přestřelil branku gólmana Blahy.

Gól tak přišel nečekaně na druhé straně. Tři minuty před přestávkou využil zaváhání Cigánka fulnecký útočník Traxl a z blízka překonal Bučka – 0:1. V druhé půli šla hra domácích o něco nahoru, což se projevilo i na skóre. Po hodině hry našel Ficek pěknou uličkou Přecechtěla, kterého při krátké kličce doleva fauloval hostující brankář Pospěch a pískala se již druhá jedenáctka pro Baník. Tentokráte si vzal míč Rajtoral, který se nemýlil a přesnou ranou k tyči srovnal – 1:1.

Baník mohl i vyhrát, ale Lička neměl o sedm minut později srovnaná mířidla a za předvedený kop vysoko nad by se nemusel stydět ani profesionální hráč amerického fotbalu. V poslední minutě vyslal do brejku tentýž hráč vysunuvšího beka Cigánka, kterému však ve vyložené šanci střela nesedla.

„V organizaci hry už to bylo lepší. Ti, co propadli ve druhém poločase s Vítkovicemi se tentokrát jevili lépe a to jak v přístupu, tak v samotné hře,“ řekl trenér Baníku Karel Večeřa a dodal: „David Střihavka chyběl kvůli lehčí viróze, Petr Tomašák šetřil koleno a v úterý byl jen lehce na kole. Venca Svěrkoš trénuje individuálně a v Rakousku s ním počítám ve druhém třetím zápase. René Bolf začíná trénovat, je nás pětadvacet, což je tak akorát, protože nás teď čekají čtyři těžká utkání.“

Hostující kouč Václav Daněk byl za remízu rád, mrzela ho jen přísně odpískaná penalta. „Baník je trošku dál v přípravě než my, takže mohu být spokojen. Dostávali jsme se do šancí, dali branku. Mrzí mě jen vymyšlený pokutový kop.“

Baník Ostrava – Fulnek 1:1 (0:1). Branky: 57. Rajtoral (pen.) – 42. Traxl. ŽK: Neuwirth, Zeher – Vajda, Krása. Rozhodčí: Mikel – Lakomý, Santarius. Diváci: 500.

Baník 1. pol.: Buček – Križan, Neuwirth, Cigánek, Marek – Mucha, Metelka, Otepka, Ficek, Lukeš – Zeher.

Baník 2. pol: Vašek – Križan, Pavlík, Ricka, Cigánek – Mičola, Lička, Ficek, Rajtoral, Markovič – Přecechtěl.

Mroček - vychování si nekoupíš

Šilheřovice - Jako by koupil už také fotbal v Šilheřovicích a možná i celý fotbalový Baník - tak působil včera při přátelském zápase Baníku s Fulnekem v Šiheřovicích majitel hostujícího klubu Roman Mroček. Přišel se svými kamarády na fotbal v triku s nápisem, kterým se hrdě ke svému klubu hlásil, což byla ale poslední sympatická věc, kterou předvedl. Už u brány se dožadoval se svou klakou vstupu zdarma slovy, která by se hodila do úst spíše památnému Bohušovi v podání Bolka Polívky ze slavného filmu Dědictví. Šlo však jen o předehru.
Sudí včerejšího zápasu Mikel odpískal proti Fulneku v první půlce penaltu za sražení ostravského hráče v šestnáctce. Je úplně lhostejné, zda se o faul jednalo. Horší bylo, co následovalo – zámožný majitel Fulneku Roman Mroček vběhl na hřiště a křičel na rozhodčího. Lze si představit, co volal. Před zraky plného hlediště se hnal směrem k rozhodčímu, kterému cestou všemožně spílal. Nedbal na to, že se mu snaží zabránit ve vstupu nevysoký pořadatel, a řítil se směrem k šestnáctce, kde si Zeher stavěl míč k penaltě, kterou v zápětí neproměnil.
K nepříčetnosti rozzuřený Mroček se sápal dál. Nakonec k napadení sudího nedošlo a celou věc zhodnotil docela trefně jeden z přihlížejících diváků: „Vychování si za žádné prachy nekoupíš.“ (ši)