A právě Baník bude už v úvodních čtyřech kolech hrát tři zápasy po 20 hodině. „Už dříve jsme avizovali, že stávající čas se nám nelíbí. Skýtá zvýšené náklady na pořádání zápasů i cestování, a navíc nám to ubírá stovky nebo dokonce tisícovky fanoušků,“ zlobil se předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha, který potvrdil, že se na ligových shromážděních klubů o vysílacích časech televizních zápasů dlouze a bouřlivě diskutovalo.

„Bylo jasné, že s pondělním termínem se nedá hnout, a tak se vybírala schůdná varianta pro čas a hrací den druhého televizního utkání. Navrhovaný pátek nejprve odmítla Česká televize, ale po dalším ligovém grémiu kluby žily v domnění, že se bude před kamerami hrát v neděli od 18.30 hodin, jak se shodly,“ poznamenal Tomáš Trucha.

Baník navrhoval termín druhého televizního utkání v sobotu, případně v neděli ve 14.30, jenže návrh nezískal podporu údajně kvůli tlaku oddílů z nižších soutěží, které se bály úbytku diváků. „Když ale pak kluby poměrem hlasů čtrnáct ku dvěma rozhodly, že se má hrát v neděli od 18.30 hodin, považovali jsme to za vyřízené. Jenže šéf ligy pan Lubas si celou soutěž asi řídí po svém, proto jsme dostali takové rozlosování. Názor klubů nebyl brán vůbec na zřetel,“ dodal rozladěný Tomáš Trucha.

Jak hraje Baník?

Baník – Kladno (sobota 2. srpna, 19 hodin).
Jablonec – Baník (pondělí 11. srpna, 20 hodin, ČT 2).
Baník – Brno (neděle 17. srpna, 20.15 hodin, ČT 4).
Žižkov – Baník (neděle 24. srpna, 20.15 hodin, ČT 4).