Dobrá zpráva pro všechny ostravské fotbalové fanoušky: Třetiligový tým Baníku U21 bude hrát v nadcházející sezoně v nově zrekonstruovaném areálu ve Vřesině!

Tým trenéra Dušana Vrťa se tak po roce stěhuje z porubského azylu. „Do Vřesiny se těšíme a věříme, že i tam nás budou chodit věrní příznivci Baníku povzbuzovat,“ poznamenal kouč Dušan Vrťo, který ještě jednou poděkoval fanouškům za podporu v závěru minulé sezony. „Pro kluky byla přítomnost našich fanoušků hlavně při venkovních zápasech velkým zážitkem,“ připomněl Vrťo.

Příprava nově se tvořícího týmu začala 3. července. „Prvních deset dní jsme trénovali dvoufázově, kdy jsme hodně chodili do posilovny, běhali v parku. Herní část přípravy pak začíná v úterý v Havířově. Tento týden ale budeme hrát i hodně atraktivní a náročné utkání v Katovicích s místním GKS. Pro domácí to je generálka na start druhé ligy,“ připomněl Vrťo, jehož svěřenci v přípravě odehrají šest přípravných zápasů. „Utkáme se taky s Porubou, HFK Olomouc, Žilinou a Vítkovicemi.“

V kádru má Vrťo momentálně 24 hráčů. „Z loňského týmu odešlo devět hráčů základní sestavy,“ připomněl Vrťo.

A kam hráči zamířili? Na hostování v Hlučíně jsou Jiří Böhm a Michal Prokeš, Radim Husárik bude hostovat ve Frýdku-Místku, Petr Zapalač ve slovenské Dubnici a na přestup do HFK Olomouc šel Michal Galajda, ve stejném klubu bude hostovat i Roman Kučerňák. „V týmu tak nyní už nemáme žádné hráče ročníku 1987. Nahradili je kluci z týmu U19, abychom podle filozofie klubu zachovali dvouletý cyklus.“

Také ve třetí lize bude Vrťo spoléhat i na posily z ligového týmu. „Po splnění reprezentačních povinností na ME do 19 let se k týmu připojí i Wojnar s Brunclíkem. Je pravděpodobné, že nám budou zase pomáhat kluci z áčka, kteří v lize hrát nebudou,“ poznamenal Vrťo. Reálně vidí ambice mužstva na střed tabulky. „Máme nový tým, který je sice hodně mladý, ale na druhé straně určitě pracovitý. Proto věřím, že budeme mít na to se pohybovat ve středu tabulky,“ dodal Vrťo.

Třetí liga začíná pro Baník U21 10. srpna zápasem v Kroměříži.