Fotbalistům Poruby se splnil mnoholetý sen a suverénně postoupili do divize, kde budou v další sezoně jediným ostravským týmem. Výběr, který poskládal trenér Zdeněk Svatonský, měl především vynikající jaro. Po podzimu byl v krajském přeboru čtvrtý a na vedoucí Háj ztrácel čtyři body. Ve druhé polovině soutěže manko vymazal a nakonec vyhrál o sedm bodů.

„Podle mě rozhodlo nějaké šesté jarní kolo. My jsme vyhráli s Krnovem a Háj prohrál v dohrávce ve Starém Městě. Tehdy jsme stáhli jejich náskok a postupně jsme odstup zvyšovali,“ liboval si trenér Poruby Zdeněk Svatonský, který je rád, že mužstvu postup vyšel.

„Měl jsem z toho trošku obavy. Věděl jsem, že máme dobré mužstvo, ale i my jsme mohli klopýtnout. Bylo to hodně vyrovnané, ale nakonec jsme to zvládli,“ uvedl kouč nyní již divizní Poruby. Tým na jaře prohrál jen s Pustou Polomí a body ztratil ještě za remízy v Albrechticích a Petřkovicích. Kádr byl dobře poskládaný a trenér se mohl opřít o skvělou obranu i útok.

„Na jaře se tým stabilizoval příchody Sluky a Wojnarovského. Dostali jsme jen deset branek a skoro padesát jich nastříleli. Vždyť Tomáš Voznica se během sezony trefil sedmadvacetkrát. Navíc se nám vyhýbala i zranění. Problémy měl jen Návrat, ostatní kluci byli pokaždé připraveni naskočit, což u soupeřů nebylo samozřejmostí. Vždyť Háji jednou chyběl brankář a na jeho postu musel zaskočit útočník,“ vrátil se ještě k minulé sezoně Svatonský. Poruba krajský přebor odehrála s hodně zkušeným kádrem a spousta hráčů už překročila třicítku, dirigentu obrany a kapitánovi Jaroslavu Laubovi už je dokonce přes čtyřicet. Kouč věří, že tento výběr zvládne i divizi. „V létě není moc času na hledání posil, to necháme až na zimu. Cílem je udržet stávající kádr, a na tom pracujeme. V létě bychom chtěli trošku omladit. Zkoušíme kluky z Vítkovic a po několika přípravných utkáních se rozhodneme, jestli je na podzim zařadíme do týmu nebo ne. O nikom dalším zatím neuvažujeme. Snad jen o nějakém brankáři,“ dodal k posilám trenér Zdeněk Svatonský.

První přípravný zápas odehraje Poruba v sobotu s dorostem Vítkovic, další týden se utká s ambiciózním nováčkem krajského přeboru, Novým Jičínem.