„Byl to takový jednoduchý fotbal. Rychle dostat míč na útočníka a zkusit se pak prodrat do koncovky,“ hodnotil utkání generální manažer Baníku Verner Lička, který zhruba s polovinou hráčského kádru vyrazil sledovat utkání přímo do hlediště stadionu Franze Feketeho. Ostatní hráči včetně trenéra Karla Večeři zůstali v hotelu a sledovali duel ze svých oken. „Ale zase tak velká podívaná to nebyla. Výborný byl v domácím dresu Patrik Siegl, bylo vidět, že má veliké zkušenosti, určitě z týmu Kapfenbergu jasně vyčníval,“ říkal záložník Rudolf Otepka.

Zápas nakonec dovedl k remíze až vlastní gól čínského obránce Austrie v poslední minutě střetnutí. „Jeden gól z ofsajdu, vymyšlená penalta a pak takový vlastenec, tomu říkám zápas,“ smál se brankář Petr Vašek. Ten naopak zůstal na svém pokoji a vše „jistil“ pohledem z okna. „Ale běžel i přímý přenos na ORF, tak jsme viděli i opakovačky,“ doplnil.

V přestávce si rakouská televize vyžádala na rozhovor útočníka Václava Svěrkoše. Opora Baníku odpovídala na dotazy přímo na hrací ploše. „Ptali se mě na nároďák i na působení v Austrii, takže klasika,“ prozradil král ligových střelců, který si pak dlouze povídal rovněž s bývalým spoluhráčem Davidem Lafatou. Útočník Austrie, o kterého se zajímal Baník, se alena hřiště nedostal, stejně jako zraněný český obránce Kapfenbergu Milan Fukal.

Samostatnou kapitolou byli fanoušci. Před zápasem „kotel“ hostů zasypal tartanový ovál i hřiště dýmovnicemi a světlicemi, po utkání pak několik příznivců Austrie vniklo na hrací plochu a dostal je odtud až nástup těžkooděnců. Živo bylo i kolem stadionu, ještě více než dvě hodiny po zápase kvílely ve městě sirény. „Byl tady docela rachot, špatně se usínalo. Ale k fotbalu to prostě asi patří,“ dodal obránce Daniel Tchuř.