Také tentokrát hokejové a fotbalové hvězdy regionu nezapomněly na charitativní podtext exhibice a před zápasem darovaly nejprve místním žákům fotbalové dresy a dvacet košů sladkostí. Navíc zástupkyně ústavu tělesně postižených obdržela z rukou hokejistů zámořské NHL Pavla Kubiny a Filipa Kuby šek na deset tisíc korun. „Jsme rádi, že jsme mohli alespoň takhle pomoci. Právě charita je hlavní důvod, proč tyhle zápasy hrajeme,“ uvedl obránce Tampa Bay Filip Kuba.

A mistr světa a účastník posledního světového šampionátu jako první z hokejistů ukázal, že fotbal hrát umí. Jeho nádherné ráně z dvaceti metrů tleskalo sedm stovek fanoušků v hledišti. „Trefil jsem to holení, ale když takhle může střílet góly Venca Svěrkoš na Euru, tak proč bych já nemohl,“ usmál se Kuba, který se trefil i ve druhém poločase.

Ještě hezčí branku vstřelil ve druhém poločase Pavel Kubina, jehož dělovka se dvakrát odrazila od země a břevna, a až potom skončil míč v síti. Parádní trefě odpovídal i uznalý potlesk brankáře Kubina Teamu Pavla Srníčka.
„Pokud to je nahrané na video, tak to musíme poslat do Branek-bodů-vteřin. To byl fakt nádherný gól, který by ocenili i v Anglii,“ vykládal Srníček, který chytil penaltu další baníkovské legendě a posile Horního Žukova Vlastimilu Kulovi.
Hodně spokojení byli i domácí funkcionáři. „Tolik hvězd jsme tady nikdy v historii nepřivítali. Pro nás byla tahle exhibice takovým odrazovým můstkem do nové sezony, kdy bychom chtěli postoupit do I.B třídy,“ dodal předseda Horního Žukova Marcel Tovaly.

TJ Slovan Horní Žukov – Kubina Team 2:5 (2:2). Branky Kubina Teamu: Kuba 2, Laštůvka 2, Kubina.

Sestava Kubina Teamu: Srníček – Horyl, Onufer, Melčák (75. Barteczek), Olesz – Fleischmann, Kubina, Vůjtek, Kuba – Samec, Laštůvka.