V sobotu prohrál s Wroclaví (0:1) a v pondělí nestačil na Kapfenberg U21 (0:2). „Mezi zápasy a soupeři rozdíl neděláme, každý test je svým způsobem důležitý,“ opakuje kouč Baníku Karel Večeřa. I on ale potvrdil, že doba zkoušení a testování mladých hráčů je pryč, což se včera odpoledne na speciálním sezení dozvěděli i hráči. „Každý dostal šanci, aby ukázal, co v něm je. Do startu ligy nás čekají tři zápasy, ve kterých se už budeme hledat optimální sestavu,“ poznamenal Večeřa.

A právě zápas s Panathinakosem, který se hraje v rakouském městečku Irdning, by měl ukázat, jak na tom Baník před startem ligy i následné účasti v Poháru UEFA doopravdy je. Zatím Baník v přípravě nijak neoslnil, což ale neznamená, že by kouč Večeřa vyhlašoval poplach. Ostatně obdobné výsledky měl Baník i během loňského léta. „V těch předešlých zápasech bylo vidět, že pokud nenastoupíme v optimálním složení, tak hře chybí kvalita. Mladí hráči potřebují čas a trpělivost, ještě musí hodně tvrdě pracovat,“ podotkl Večeřa.

Zápas s Panathinakosem bude vysílat řecká televize

Čtvrteční utkání Baníku s Panathinaikosem Atény bude přenášet přímým přenosem i řecká televize. „Stejné to bylo i během letních soustředění v minulých letech, kdy jsme se střetli s tureckými kluby Besiktas nebo Galatasaray,“ uvedl mluvčí Baníku Igor Bruzl. Do rakouského městečka Irdning se ve čtvrtek chystají i fanoušci ostravského Baníku, kterých by mohlo dorazit podle webu www.chachari.cz několik desítek. (au)