Fotbalisté Petřkovic už několik sezon patří ke špičce krajského přeboru. V právě skončené sezoně skončili na třetím místě, což je pro klub nejlepší umístění za poslední léta. „Myslím, že jsme udělali solidní výsledky. Celou sezonu jsme se pohybovali na špici a byl to pro klub jeden z nejlepších ročníků v historii. Postup nebyl naším cílem, ale dlouho jsme o něj bojovali,“ řekl k minulé sezoně trenér Václav Štverka, který po konci soutěže u týmu skončil.

„Byl jsem tam dva a půl roku a za tu dobu jsme myslím všichni společně dosáhli velmi dobrých výsledků. A chtělo už to změnu. Rozešli jsme se v dobrém a teď chci zase pomoci Bohumínu, kde už jsem působil,“ poznamenal k odchodu Štverka.

Petřkovice předváděly celou sezonu vyrovnané výkony. Na jaře i na podzim získaly v podstatě stejný počet bodů a v obou polovinách soutěže se vždy umístily na druhém místě. Na podzim je přeskočil Háj ve Slezsku, na jaře Poruba. „Základem byl kvalitní kádr, i když ke konci jsme měli nedostatek hráčů. Podařilo se nám tým dobře poskládat a vedle zkušených hráčů, jako byli Urbančík, Levčík, Vítkovský nebo na podzim Martin Štverka, jsme měli k dispozici i velmi dobré mladé hráče. Celkově musím všechny od brankáře Skupeně až po útočníky pochválit,“ uvedl dnes už bývalý trenér Petřkovic.

Mužstvo nakonec mohlo pomýšlet i výše, bohužel pár zápasů mu nevyšlo. A to dodnes kouče mrzí. „Hned první jarní zápas jsme prohráli s Vratimovem a to se nemělo stát. Pak se nám nepodařila ještě utkání v Petrovicích a doma s Albrechticemi, kde jsme za stavu 1:2 nedali penaltu a prohráli. Na druhé straně můžeme být spokojeni se zápasy proti špičce. S Porubou jsme remizovali stejně jako s Pustou Polomí a Háj jsme dokázali porazit. Takže nikdo z těch nejlepších nás nedokázal porazit,“ pochvaloval si Štverka.

V závěru sezony se pak mužstvo dočkalo odměny v podobě zápasu proti Baníku Ostrava. Pro ligový celek to bylo vůbec první utkání přípravy na novou sezonu. „Byla to taková třešnička na dortu za celou sezonu. Kluci si zahráli proti týmu, proti jakému už asi nikdy nenastoupí. Sice jsme prohráli, ale byli jsme Baníku důstojným soupeřem. Myslím si, že jsme třetí tým první ligy i dokázali potrápit a ukázali jsme, že krajský přebor hrají kvalitní fotbalisté a ne nějací nazdárkové. Bylo to takové vyvrcholení celoročního snažení,“ dodal bývalý trenér Petřkovic.