Tady se střetne od 18 hodin s Panathinaikosem Atény. „Nastoupíme v nejsilnější možné sestavě,“ uvedl Večeřa, který nemůže počítat pouze s René Bolfem, který má problémy s kotníkem. I klíčový muž ostravské defenzivy už ale naplno trénuje a měl by nastoupit v nedělním zápase s RAD Bělehrad.

Na duel se třetím týmem řecké ligy se těší i hráči, což přiznal i záložník Rudolf Otepka. „Hrajeme s týmem, který má v Evropě zvuk: Je dobře, že kouč Večeřa už dá šanci sestavě, která by mohla hrát i v lize,“ poznamenal Otepka. „Očekávám kvalitní zápas, který hodně napoví o tom, jak na tom před sezonou jsme,“ podotkl Otepka.

Baník zatím dva zápasy během soustředění v Kapfenbergu prohrál, což ale z ostravského týmu nikoho neznepokojuje. „Je to příprava, šanci dostávali kluci z širšího kádru. Navíc je jasné, že v téhle fázi přípravy je hlavní dobře trénovat,“ pokračoval Otepka.

Baník bral přípravu na zápas vážně a během dvou včerejších tréninků se dala vypozorovat i pravděpodobná sestava ostravského týmu. V ní překvapí snad jen jméno na postu pravého obránce, kde by měl zaskakovat při neúčasti reprezentanta Radima Řezníka, mladík Pavel Ricka.

Utkání se hraje v rakouském Irdningu, které leží asi 120 kilometrů od Kapfenbergu.

Pravděpodobná sestava Baníku: Vašek – Ricka, Neuwirth, Pavlík, Tchuř – Rajtoral, Marek, Lička, Otepka – Svěrkoš, Lukeš.