Svěřenci trenéra Karla Večeři totiž prohráli všechny tři zápasy (Wroclav 0:1, Kapfenberg U21 0:2, Panathinaikos 0:2) a navíc v nic nedokázali skórovat. Panika ale v ostravském týmu rozhodně nepanuje. „Na ligu budeme dobře připraveni,“ říká Martin Lukeš, který byl také letos zvolen kapitánem týmu.

Do začátku sezony zbývají přesně dva týdny, v kterých mohou Ostravští formu vyladit. „Proti Panathinaikosu jsme poprvé nastoupili v nejsilnější sestavě a na naší hře to bylo znát. Ten posun byl markantní,“ řekl kouč Večeřa. Ostravský tým ho uspokojil především v defenzivní činnosti. „Měl jsem z ní přitom před zápasem trošku obavy, ale kluci to zvládli. Góly jsme dostali po hloupých chybách a situacích, které jsme měli uhrát,“ řekl Večeřa.

Ostravská obrana přitom není kompletní, protože pravý obránce Radim Řezník bojuje na ME do 19 let a klíčový stoper René Bolf by po zranění kotníku měl nastoupit až v nedělním zápase s RAD Běleherad. „Moc jiných variant v obraně nemáme, proto bych byl rád, aby Renda Bolf v neděli alespoň část utkání hrál. Petr Pavlík tady odehrál tři celé zápasy,“ připomněl Večeřa.

Ostravský problém tak ční vcelku překvapivě spíše v ofenzivní činnosti, která zatím zaostává za očekáváním. „Je ale třeba vidět, že se stále sehráváme. Venca Svěrkoš odehrál jeden poločas, David Střihavka byl zase nemocný. V koncovce nám chybí větší sebevědomí,“ všiml si Večeřa. Stejně to viděl i defenzivní záložník Tomáš Marek. „V optimální sestavě jsme odehráli jen poslední zápas, ještě je znát, že si na sebe potřebujeme zvyknout. Ono se říká, že když prohráváte v přípravě, vyhráváte mistráky. Tak věřím, že to bude i náš případ,“ dodal Marek.