Jaká je aktuální sitauce okolo vašeho možnéhe přestupu do zahraničí?

e to pořád stejné, nic se nezměnilo. S manažerem Poschnerem jsme domluveni, že mě během přípravy nebude rozptylovat zprávami o případných zájmech klubů. Podobnou dohodu jsme spolu měli na konci ligy i během Eura. Osvědčila se to, takže nemáme důvod na tom něco měnit.

Také na soustředění v Rakousku jste středem pozornosti rakouských novinářů, kteří se vás na nové angažmá stále ptají.

To je ale spíše tím, že jsem hrál rok v Austrii Vídeň. Chci se hlavně dobře připravit na novou sezonu, která bude pro mě určitě náročná.

Baníku se zatím v příprave moc nedaří, v Kapfenbergu jste dokonce ještě neskórovali.

Ale zápas s Panathinaikosem nebyl z naší strany špatný. Poprvé jsme hráli v optimálním složení, je to příprava. Jsem přesvědčený o tom, že do startu ligy formu vyladíme. Baník má kvalitní tým a nejsem sám, který tvrdí, že se mají ostravští fanoušci nač těšit.

Do přípravy Baníku jste naskočil později, v jaké fázi momentálně jste?

Myslím, že příští týden už to bude v pohodě. Ještě cítím, že musím něco naběhat. Proti Panathinaikosu jsme odehrál poločas a dneska to trošku cítím. Do začátku ligy ale budu v pohodě.

Znamená to, že počítáte se setrváním v Ostravě?

Přestupový termín končí na konci srpna, takže svým způsobem je času ještě dost. Víte, jak to ve fotbale chodí, situace se může změnit z hodiny na hodinu. Proto taky nechci tady vykládat pořád dokola o tom, jestli zůstanu, nebo ne.

Co jste říkal volbě nového reprezentačního kouče?

Volba dopadla tak jak se čekala. Trenér Rada byl od začátku mezi hlavními kandidáty, takže mě to ani nepřekvapilo. Jeho velkou výhodou určitě bylo, že u týmu působil. Já věřím, že budu moci s ním pracovat, že se v národním týmu udržím.

20. srpna čeká národní tým přátelský zápas v Anglii.

Na ten zápas se těší snad všichni čeští fanoušci. Hrát ve Wembley se nepoštěstí hned tak někomu. Já si moc přeji, abych se dostal na hřiště.

Lehká generálka ale český tým rozhodně nečeká?

To je jasné, Anglie nehrála na Euru. Nový kouč Fabio Capello buduje nový tým, který se bude chtít stejně jako my před startem kvalifikace předvést. Očekávám hodně kvalitní zápas. Byl by to určitě velký zážitek, zahrát si proti Beckhamovi, Lampardovi, Gerrardovi by bylo super.

A vy byste mohl rozšířit už tak bohatou kolekci dresů ve svém šatníku?

(směje se) No Beckhama ještě nemám… Z Eura jsem si ale paradoxně žádný nepřivezl. Nechával jsem si svoje, které skončily u kámošů. Drželi mi palce a tak jsem je chtěl za to odměnit.